Skorupski z kontuzją. Nie zagra do końca roku

Łukasz Skorupski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Według doniesień Sky Sports kontuzja może wykluczyć Polaka z gry nawet na miesiąc. Byłby to ogromny cios dla Bolonii – obecnego klubu Skorupskiego.

Polak kontuzji nabawił się podczas środowego treningu. Klub reprezentanta Polski zdążył już wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie: – Łukasz doznał złożonego złamania paliczka bliższego czwartego palca lewej ręki. – poinformował włoski klub. Powodem urazu miał być niefortunny upadek po wykonanej interwencji.

Skorupski najpewniej nie zagra już w tym roku kalendarzowym. Oznacza to, że przegapi zaplanowane mecze z: Romą, Spezią, Torino i Atalantą. Nie jest też pewne czy Polak pojawi się w bramce w przyszłym roku. Między słupkami będzie musiał go zastąpić ktoś z rezerwowych bramkarzy: Angelo da Costa lub Federico Ravaglia.

Jest to spory problem dla Bolonii. Reprezentant Polski we wszystkich meczach ligowych w tym sezonie występował w pierwszym składzie, wpuszczając 17 bramek i tylko raz zachowując czyste konto. Dłuższa nieobecność Skorupskiego może być również ciosem dla kadry Jerzego Brzęczka. Selekcjoner widział wcześniej w 29-latku odpowiedniego człowieka na miejsce trzeciego bramkarza reprezentacji. Ostatnio tą funkcje przejął Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny ale nie wyklucza to powołania Skorupskiego na któreś z przyszłorocznych zgrupowań.

Polski bramkarz rozegrał już 87 meczy w Bolonii. W tych występach tylko 15 razy zachował czyste konto.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *