Sevilla wygrywa Ligę Europy! Po raz szósty to trofeum jedzie na Pizjuan!

Twitter: Sevilla Futbol Club

W finale Ligi Europy Sevilla podejmowała Inter. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Los Nervionenses 3:2, a na listę strzelców wpisali się Luuk De Jong, Diego Carlos, Romelu Lukaku oraz Diego Godin. Tym samym podopieczni Julena Lopetegui’ego zgarnęli to trofeum po raz szósty w swojej historii!

Już od pierwszych minut zapowiadał nam się bardzo ciekawy, a przede wszystkim zacięty mecz. Inter dość szybko otrzymał od Sevilli prezent, który wykorzystał Romelu Lukaku. Diego Carlos nie popisał się interwencją próbując odebrać piłkę Belgowi. W efekcie czego Nerazzurri otrzymali jedenastkę, którą wykorzystał sam poszkodowany. Podopieczni Julena Lopetegui’ego nie poddawali się i swoim uporem w 13. minucie doprowadzili do wyrównania. Piłkę zagrywaną przez Jesusa Navasa wykorzystał Luuk de Jong. Holender świetnie wkleił się w defensywę rywala i strzałem głową pokonał Samira Handanovicia.

Los Nervionenses grali swoje, zdominowali środek pola, praca Banegi, Jordana i Fernando była bardzo widoczna. Cała trójka przyćmiła nieco Barellę i Brozovicia, którzy ewidentnie byli pod grą. Jednak Inter miał swoją koncepcję na to spotkanie. Przede wszystkim zapraszali oni przeciwnika na swoją połowę, potrafili wejść z nimi w kontakt, żeby potem wyprowadzić zabójczą kontrę. Przez cały czas temperatura meczu była bardzo wysoka, widać było agresję i temperament wśród piłkarzy. Dobrą okazję na gola miał Lucas Ocampos, zszedł do środka, po czym oddał strzał na bramkę. Niestety futbolówka obiła tylko boczną siatkę.

Niedługo później oba zespoły znów przypomniały o tym, że mają mocną kadrę do strzelania goli. W 33. minucie po faulu przed polem karnym Sevilla otrzymała stały fragment. Piłkę zagrywaną przez Banegę wykorzystał de Jong, który ponownie pokonał Handanovicia. Radość Sevilli nie trwała jednak długo, ponieważ sami popełnili dokładnie taki sam błąd. Futbolówkę bitą na pole karne wykorzystał Godin, który pewnym uderzeniem pokonał Bono. Do przerwy 2:2.

Po zmianie stron tempo meczu nieco uspokoiło się. Obie drużyny dość powoli tworzyły swoje okazje, ale przede wszystkim postawiły na ataki pozycyjne. Swoją szansę miał Sergio Reguilon, który chciał nieszablonowo nabrać Diego Godina, lecz piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę. W dalszym ciągu pod grą byli napastnicy Interu, zarówno Lukaku jak i Martinez byli całkowicie odcinani od podań. Na domiar złego pomocnicy Nerazzurich także nie prezentowali tego czego oczekiwałby od nich trener. Znakomitą okazję na gola miał Lukaku, lecz przegrał starcie z Bono. W 74. minucie Sevilla ponownie wyszła na prowadzenie po dość niecodziennej akcji. Piłkę zagrywaną przez Evera Banegę z rzutu wolnego wybiła defensywa. Natychmiast dopadł do niej Diego Carlos, który strzałem z przewrotki pokonał Handanovicia. Inter walczył do końca, ale nie zdołał zmienić rezultatu.