Serie A: Niespodzianka w Apulii. Gabriel z zera do bohatera

Getty Images/ Marco Rosi/ Fotonotizia

31. kolejka Serie A rozpoczęła się od sensacyjnego wyniku w regionie Apulii, gdzie tamtejsze Lecce broniące się przed spadkiem pokonuje faworyzowane Lazio. Gabriel bohaterem gospodarzy.

Lazio udało się na południe Włoch, aby zmazać plamę ostatniej dotkliwej porażki z Milanem. Lecce najlepszym przeciwnikiem do szybkiego przełamania. Pierwsza połowa przybrała nieco miano powtórki z rozrywki, choć Felipe Caicedo już w 5. minucie spotkania wyprowadził Biancocelestich na prowadzenie. Po pół godzinie gry było tymczasem po jeden. Filippo Falco świetnie wypatrzył w na siódmym metrze Khoumę Babacara. Napastnik z Senegalu strzelając głową nie dał jakichkolwiek szans na skuteczną obronę Thomasie Strakoshy. Ekipa Simone Inzaghiego powinna jednak schodzić do szatni na przerwę z bagażem dwóch bramek. W doliczonym czasie, Marco Mancosu fatalnie przestrzelił z rzutu karnego. Wcześniej Patricio Gabarrón dopuścił się zagrania ręką w szesnastce stąd wskazanie na wapno sędziego Maresci. Dość kontrowersyjna decyzja arbitra głównego, który całą sytuację obejrzał sobie na ekranie monitoru VAR. Trzeba również zaznaczyć, że gdyby nie ratunek wideoweryfikacji w 2. minucie, to goście musieliby szybko wziąć się za odrabianie strat. Trafienie Il Capitano Lecce anulowane ze względu za zagranie ręką.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Lazio ponownie nie wychodzi skoncentrowane z szatni i dostaje przysłowiowy dzwon. Fabio Lucioni po dośrodkowaniu Ricardo Saponary z kornera, umieszcza futbolówkę z siatce po uderzeniu głową. Od tego momentu przyjezdni dwoili się i troili, ale cuda w bramce wyprawiał Gabriel. Brazylijczyk z nawiązką odkupił winy przy stracie gola na 0:1, kiedy wypuścił sobie za mocno piłkę i musiał się ratować z marnym skutkiem. Podopieczni Simone Inzaghiego kończyli mecz w dziesiątkę. Patricio Gabarrón dopuścił się zachowania niegodnego fair play, a całe zdarzenie oddaje pogodzenie się z porażką piłkarzy Lazio. Biancocelesti odpuszczają walkę o Scudetto.

07.07.2020, 31. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Via del Mare (Lecce)

US Lecce – S.S. Lazio 2:1 (1:1)