La Liga: Valencia z przełamaniem, krok od Ligi Europy

Valencia

laliga.com

Valencia pokonała na własnym obiekcie Real Valladolid (2:1). Gospodarze długo męczyli się, by uzyskać pozytywny wynik, który rozstrzygnął Lee Kang-in.

Fatalne rezultaty po wznowieniu rozgrywek hiszpańskiej ekstraklasy zaczęły notować “Nietoperze”. Zaledwie jedno zwycięstwo w ostatnich siedmiu potyczkach oddaliło zespół od awansu do europejskich pucharów. Rywale z Valladolid znajdowały się niżej w tabeli, lecz zaznali jedną porażkę w analogicznym okresie (z Atletico Madryt 0:1). Media z Półwyspu Iberyjskiego spekulują, że nowym trenerem Valencii zostanie były selekcjoner Francji – Laurent Blanc, który pozostaje bez pracy od 2016 roku, gdy odszedł z PSG.

W 30. minucie gospodarze przejęli piłkę na 30. metrze, a Kevin Gameiro z prawej strony precyzyjnie podał po ziemi do Maxi Gomez i skierował futbolówkę pod poprzeczką. Tuż po zmianie stron wyrównał Victor Garcia, który zdobył gola w debiucie w La Liga. 23-letni Hiszpan w tym sezonie częściej pokazywał się w trzecioligowych rezerwach. Decydującego gola zdobył w 89. minucie Lee Kang-in.