Maurizio Sarri: Wolę, aby Immobile zagrał 30 minut, jak dziś wieczorem, niż zobaczyć go wyczerpanego w ciągu kilku meczów

fotmob.com

Maurizio Sarri wyjaśnia swoje decyzje po tym, jak Ciro Immobile wszedł na boisko z ławki rezerwowych, aby zadecydować o zwycięstwie w Lidze Mistrzów nad Celtikiem.

Po sobotniej porażce 2:1 z Salernitaną, Sarri powiedział, że chciał zobaczyć zupełnie inną mentalność u swoich ludzi.

– Spodziewałem się takiej reakcji, ale to dziwne, że w tym sezonie wciąż dobrze radzimy sobie w Europie, a nie w Serie A – powiedział Włoch w wywiadzie dla Sky Sport Italia.

– Teraz chcę zobaczyć taką samą postawę w lidze w weekend. Gdyby chodziło o motywację, to byłby problem. Atmosfera Ligi Mistrzów daje nam energię, ale musimy ją znaleźć także w Serie A.

To może być bardziej prestiżowe dla gracza, aby dobrze sobie radził w taką noc, ale to jest słabość.

Z jednej strony, niektóre z jego początkowych wyborów  mogą budzić wątpliwości, przede wszystkim pozostawienie Immobile i Pedro na ławce rezerwowych na rzecz Taty Castellanosa i Gustava Isaksena.

Jednak zmiany okazały się decydujące, gdy stało się jasne, że Celtic musi pójść na całość i zostawić wolne przestrzenie z tyłu, ponieważ Immobile strzelił dwa gole w ciągu trzech minut.

– Niektóre sytuacje zostały na nas wymuszone. Musimy wziąć pod uwagę, że gramy co trzy dni, więc dziś rano zdecydowaliśmy się wybrać Castellanosa i wprowadzić te dwie bronie z ławki – podkreślił były trener między innymi Chelsea.

– Wolę, aby Immobile zagrał 30 minut, jak dziś wieczorem, niż zobaczyć go wyczerpanego w ciągu kilku meczów.

Isaksen okazał się objawieniem, ponieważ zapewnił obie asysty Immobile i pozostał na boisku, gdy Felipe Anderson został zmieniony.

– Jest młody i przyszedł do nas z ligi duńskiej, więc wiele się zmieniło i potrzebował czasu na adaptację. Widać było, że ma potencjał i stać go na jeszcze więcej niż dzisiaj – podsumował na koniec menadżer Lazio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.