Totolotek Puchar Polski: Pewny awans Cracovii. Legia przegrywa w Krakowie trzema bramkami

Walerian Gvillia (Legia), Sylwester Lusiusz (Cracovia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Dziś odbył się pierwszy półfinał Totolotek Pucharu Polski. Górą w tym spotkaniu okazała się być Cracovia, która pokonała Legię Warszawa 3-0. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Michał Helik oraz dwukrotnie do bramki rywali trafił Mateusz Wdowiak.

Dzisiejszym zwycięstwem, Cracovia zapewniła sobie awans do finału Totolotek Pucharu Polski. Drugi finalista zostanie wyłoniony w jutrzejszym spotkaniu Lecha Poznań z Lechią Gdańsk. Podopieczni Michała Probierza są więc pierwszą drużyną, która 24 lipca zagra w meczu finałowym na stadionie w Lublinie. Już w tą sobotę Legia Warszawa będzie miała okazję się zrewanżować. W ramach 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Cracovia przyjedzie na Łazienkowską na spotkanie z wicemistrzami Polski.

Pierwsza połowa pod dyktando Cracovii

Już w 5. minucie spotkania na prowadzenie wyszła Cracovia. Po zamieszaniu w polu karnym, piłka spadła pod nogi Mateusza Wdowiaka. Skrzydłowy Cracovii oddał strzał, który po odbiciu się od stopy Muzyka wpadła do siatki. Pięć minut później doskonałą sytuację miała Legia. Walerian Gwilia podał prostopadłą piłkę to Luqinhasa. Brazylijczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Hrosso zdołał jednak obronić ten strzał, dzięki czemu Cracovia dalej prowadziła. W 14. minucie spotkania Cracovia zdobyła drugą bramkę. Wojciech Muzyk odbił strzał Jablonskiego. Futbolówka po tym uderzeniu znalazła się jednak przy Michale Heliku, który skierował piłkę do siatki. Po pierwszym kwadransie, Cracovia prowadziła już dwoma bramkami. Do końca pierwszej połowy, Legia starała się zdobyć bramkę, jednak plan ten się nie powiódł. Do przerwy Cracovia prowadziła więc 2:0 i była bliżej finału Totolotek Pucharu Polski.

Cracovia dopięła swego

Dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy “Wojskowi” mieli swoją pierwszą dogodną sytuację. Cholewiak został wypuszczony przez Luisa Roche na lewej stronie boiska. Skrzydłowy gości wstrzelił piłkę w pole karne, która minimalnie minęła słupek po interwencji Helika. Chwilę później swoją okazję mieli gospodarze. Ponownie Wdowiak. 23-latek minął obrońców Legii, po czym oddał strzał w kierunku bramki. Na szczęście dla Legii, Wojciech Muzyk zdołał obronić to uderzenie. W 82. minucie wszystko stało się jasne. Mateusz Wdowiak wygrał pojedynek biegowy z Pawłem Stolarskim, stworzył sobie przewagę i technicznym strzałem pokonał bramkarza Legii. Od tego momentu Legia nie miała już na co liczyć, a podopieczni Michała Probierza mogli cieszyć się z awansu do finału Totolotek Pucharu Polski. Legia nie dała dziś żadnych argumentów, które przemawiałyby za ich awansem do dalszej fazy tych rozgrywek.

07.07.2020, półfinał Totolotek Pucharu Polski, Stadion im. Józefa Piłsudskiego (Kraków)

Cracovia – Legia Warszawa 3-0 (2-0)

Cracovia: Hrosso – Rapa, Helik, Jablonsky, Pestka – Loshaj (72′ Thiago),  van Amersfoort – Hanca, Filoić (66′ Dimun), Wdowiak (89′ Siplak) – Lopes

Legia: Muzyk – Karbownik, Wieteska, Jędrzejczyk, Rocha (81′ Stolarski) – Martins (46′ Rosołek), Slisz – Cholewiak, Gwilia, Luquinhas – Pekhart (57′ Wszołek)

Żółte kartki: Fiolić, Wdowiak, van Amersfoort, Thiago, Hanca – Karbownik, Slisz

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)