Serie A nie dla Polaków. US Lecce odpadło w półfinale baraży

Mariusz Stępiński

Koniec marzeń Mariusza Stępińskiego i Marcina Listkowskiego o grze w Serie A. Ich US Lecce przegrało 1:2 z Venezia FC w półfinale baraży i tym samym straciło szanse na awans do włoskiej elity.

US Lecce przystąpiło do rewanżowego meczu z Venezia FC po porażce 0:1 w mieście gondoli. Klub Polaków, który był faworytem tego dwumeczu, od pierwszych minut miał zaatakować i obrobić straty z nawiązką.

Niska forma z sezonu zasadniczego przeniosła się jednak na baraże. W 45. minucie goście zasłużenie wyszli na prowadzenie po tym, jak rzut karny na bramkę zamienił Mattia Aramu. Dwadzieścia minut później do wyrównania doprowadził Stefano Pettinari. Bramka 29-letniego Włocha nie pomogła US Lecce w odrobieniu strat. Finalnie, awans do finału baraży wywalczyła Venezia FC, która w dwumeczu wygrała 1:2.

Cały mecz na ławce rezerwowych gospodarzy spędzili Mariusz Stępiński i Marcin Listkowski. Obaj w tym sezonie Serie B rozegrali odpowiednio 31 i 16 meczów.