Serie A: Inter wygrywa w Weronie

Na zakończenie 11. kolejki we włoskiej Serie A Inter wygrał 2-1 z przedostatnim w tabeli Hellasem Verona.

Inter prowadzenie objął pod koniec pierwszej połowy. Z dośrodkowania Antonio Candrevy oraz nieporozumieniu defensorów bramkę zdobył Borja Valero. Niżej notowany rywal odpowiedział po przerwie golem z rzutu karnego Giampaolo Pazziniego. Jedenastka została podyktowana za ewidentny faul Samira Handanovicia w polu karnym. Hellas z korzystnego rezultatu cieszył się przez zaledwie osiem minut. Wynik spotkania bardzo mocnym uderzeniem z dystansu ustalił Ivan Perišić.

Dzisiejsza wygrana pozwala Interowi na powrót na drugie miejsce w tabeli. Podopieczni Luciano Spallettiego tracą jedynie dwa punkty do liderującego Napoli, utrzymując się cały czas w czołówce walczącej o Scudetto. Na zupełnie innym biegunie znajduje się przedostatni w tabeli Hellas, który prawdopodobnie do samego końca będzie walczył o ligowy byt.

30 października 2017, 11. kolejka włoskiej Serie A, Werona (Stadio Marc’Antonio Bentegodi)

Hellas Verona FC – FC Internazionale Milano 1:2 (0:1)

Giampaolo Pazzini 59 (karny) – Borja Valero 36, Ivan Perišić 68

Hellas: Nicolas – Rômulo, Antonio Aldo Caracciolo, Thomas Heurtaux, Samuel Souprayen – Daniele Verde, Marco Fossati, Daniel Bessa (Bruno Zuculini 64′), Mohamed Salim Fares – Alessio Cerci (Lee Seung-woo 79′), Moise Kean (Giampaolo Pazzini 59′).

Inter: Samir Handanović – Danilo D’Ambrosio, Milan Škriniar, João Miranda, Yūto Nagatomo – Antonio Candreva (Marcelo Brozović 74′), Matias Vecino, Roberto Gagliardini, Borja Valero (João Cancelo 78′), Ivan Perišić – Mauro Icardi (Éder 86′).

Żółte kartki: Fares, Pazzini, Hertaux, Seung-woo – Gagliardini, Brozović.

Sędziował: Claudio Gavillucci.