2.Bundesliga: Remis Bochum z Fortuną

VFL Bochum (Twitter)

W ostatnim meczu 12. kolejki 2.Bundesligi, Vfl Bochum zremisowało z Fortuną Düsseldorf 0:0. W barwach gości występuje, mający polskie korzenie, pomocnik Adam Bodzek

Od pierwszego gwizdka przewagę mieli gospodarze i  już w 4. minucie powinni wyjść na prowadzenie. Z rzutu rożnego po ziemi podawał Maxim Leitsch, uderzał Felix Bastians, lecz jeden z obrońców Fortuny wybił piłkę z lini bramkowej. Przyjezdni odpowiedzieli dopiero po półgodzinie gry. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Takashi Usami,  strzelał Niemiec z polskimi korzeniami, Adam Bodzek, jednak jego strzał był niecelny. Tuż przed przerwą okazję mieli podopieczni Jensa Resiejewskiego. Luke Hemmerich ograł dwóch obrońców w polu karnym, złamał do lewej nogi, uderzył, ale dobrze interweniował Raphael Wolf.

Drugą połowę, także lepiej rozpoczęli piłkarze Bochum. W 56. minucie piłkę w pole karne zagrywał Stefano Celozzi, uderzał Luke Hemmerich, po raz kolejny dziś kapitalną interwencją popisał się bramkarz gości. Z biegiem czasu, gospodarze tracili siły, co było okazją dla Fortuny. Osiem minut przed końcem meczu sytuacji, która dała by 3 punkty gościom  nie wykorzystał Marcel Sobottka.

Ostatecznie Bochum zremisowało z Fortuną 0:0. Goście na pewno mają prawo czuć niedosyt, ponieważ był to dla nich pierwszy, od pięciu mecz bez zwycięstwa.