Serie A: Beznadziejny Milan upokorzony w Bergamo

Zimbio.com

Milan zawiódł dzisiaj pod każdym względem. Podopieczni Stefano Piolego zostali rozbici na wyjeździe 0:5 przez Atalantę. Ozdobą spotkania z pewnością były bramki Alejandro Gómeza i Josipa Iličicia. Dzięki dzisiejszej wygranej Atalanta awansowała na piąte miejsce. Milan z kolei spadł na dziesiąte miejsce w tabeli.

Przewaga Atalanty w pierwszej połowie była niepodważalna. Aż dziw bierze, że gospodarze do przerwy prowadzili z Milanem tylko jedną bramką. W 10. minucie Alejandro Gómez świetnie ograł Andreę Contiego i mocnym strzałem umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę. Prócz tej sytuacji, bardzo groźnie było również po próbach Mario Pašalicia oraz Josipa Iličicia.

Po przerwie było bardzo podobnie, z jedną subtelną różnicą – Atalanta była o wiele bardziej skuteczna. W 61. minucie na prawym skrzydle Robin Gosens świetnie zszedł do środka i oddał strzał w kierunku bramki. Futbolówkę trącił jeszcze Mario Pašalić, przez co gol został zaliczony właśnie jemu. Dwie minuty Chorwat zaliczył asystę przy trzecim trafieniu dla swojego zespołu. Chorwat zagrał do Josipa Iličicia, a Słoweniec nie zrobił sobie nic z próbującego go powstrzymać obrońcy i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie. O ile trzecia bramka nie pogrążyła ostatecznie Milanu, to Iličić zrobił to dziewięć minut później. Praktycznie z miejsca Słoweniec ograł Suso i oddał fantastyczny strzał z dystansu, przy którym Donnaruma nie miał cienia szansy na interwencję. To wciąż nie był koniec strzelania. W 83. minucie piątego gola dla Atalanty strzelił wprowadzony chwilę wcześniej z ławki Luis Muriel.

W 64. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Piątek, który zmienił Giacomo Bonaventurę. Nie zmieniło to praktycznie nic w grze Milanu. Mediolańczycy byli bezradni nie tylko w defensywie, ale także w rozegraniu piłki, przez co reprezentant Polski przez ten czas nie dostał nawet szansy na wykazanie się.

22 grudnia 2019, 17. kolejka włoskiej Serie A, Bergamo (Stadio Atleti Azzurri d’Italia)

Atalanta BC – AC Milan 5:0 (1:0)

Alejandro Gómez 10, Mario Pašalić 61, Josip Iličić 63, 72, Luis Muriel 83

Atalanta: Pierluigi Gollini – Timothy Castagne, Rafael Tolói, Berat Djimsiti, José Luis Palomino, Robin Gosens (Hans Hateboer 89′)  – Mario Pašalić, Marten de Roon, Rusłan Malinowśkyj, Josip Iličić (Luis Muriel 80′)- Alejandro Gómez (Remo Freuler 88′).

Milan: Gianluigi Donnarumma – Andrea Conti, Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodríguez (Davide Calabria 46′) – Franck Kessié, Ismaël Bennacer, Giacomo Bonaventura (Krzysztof Piątek 64′) – Suso (Samu Castillejo 84′), Rafael Leão, Hakan Çalhanoğlu.

Żółte kartki: Castagne, de Roon – Musacchio, Suso, Romagnoli, Kessié.

Sędzia: Federico La Penna.