Oficjalnie: Alexander Nubel nie przedłuży kontraktu z Schalke

schalke04.de

Alexander Nubel nie przedłuży swojego kontraktu z Schalke 04 Gelsenkirchen. Jeden z najbardziej perspektywicznych bramkarzy latem będzie łakomym kąskiem na rynku transferowym.

O tym, że Nubel odejdzie z Schalke mówiło się od dawna. Parol na 23-letniego golkipera zagiął Bayern Monachium i jak twierdzi niemiecki “Bild”, kapitan Die Königsblauen jest już dogadany z mistrzami Niemiec.

Biorąc pod uwagę wszystkie wcześniejsze rozmowy jakie mieliśmy z Alexandrem Nubelem oraz jego agentem w ostatnich miesiącach nie jesteśmy zaskoczeni jego decyzją i oczywiście ją szanujemy. Jednakże, nie musimy rozumieć jego wyboru – powiedział dyrektor sportowy Schalke, Jochen Schneider.

W ostatnich miesiącach przejrzyście pokazaliśmy przez nasze słowa i czyny jak ważną rolę pełniłby dla nas w przyszłości. Rolę, polegająca na liderowaniu bardzo młodej drużyny, która zdobyła już wielu fanów w pierwszej połowie sezonu, jako bramkarz i kapitan. Jestem pewny, że Alex da z siebie wszystko dla klubu do końca sezonu. Od lata 2020 będziemy szli naprzód już bez niego – dodał.

Nubel to wychowanek SC Paderborn. Po przejściu przez wszystkie szczeble młodzieżowe aż do seniorskiej drużyny z Nadrenii Północnej – Westfalii przeniósł się latem 2015 roku do Schalke za 600 tysięcy euro. W zeszłym sezonie, przy słabej postawie klubu z Veltins-Arena, zaczął pełnić funkcję podstawowego bramkarza. Obecną kampanię zaczął jako kapitan klubu i jak na razie zanotował 15 meczów w których puścił 18 bramek i zanotował 4 czyste konta. Transfermarkt wycenia go na 16 milionów euro. Obecnie przebywa na 4-meczowym zawieszeniu z powodu “znokautowania” Mijata Gaćinovicia z Eintrachtu Fraknfurt.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *