Lucas o ławce w finale Ligi Mistrzów: Dużo płakałem

fot. premierleague.com

Niedawno na kanale YouTube Tottenhamu pojawił się film, gdzie dzieciaki z akademii Spurs mogły porozmawiać z niektórymi zawodnikami pierwszej drużyny. Niektóre pytania mogły być trudne dla gwiazd Kogutów.

Kanał YouTube to w mojej opinii najlepsza forma kontaktu klubu piłkarskiego ze swoimi kibicami. Możemy obejrzeć materiały klubowe wszelkiego rodzaju. Zaczynając od przed, jak i pomeczowych wywiadów, przez konferencje prasowe trenerów, kończąc na różnych wyzwaniach z zawodnikami czy różnych, nietypowych form rozmów z piłkarzami. W jednym z najświeższych filmów na kanale YouTube Tottenhamu to dzieci z klubowej akademii mogły porozmawiać z niektórymi zawodnikami pierwszej drużyny. Wszystko dzięki Audi UK, które było patronem tego materiału. Podczas przejażdżki młodym Kogutom towarzyszyli Lucas Moura, Jan Vertoghen, Eric Dier, Kyle Walker-Peters oraz Josie Green z kobiecej sekcji klubu. Cały film znajdziecie tutaj.

Wciąż utrzymujesz kontakt z Kieranem Trippierem? [latem odszedł do Atletico Madryt]

Kyle Walker-Peters: Tak, dużo się od niego nauczyłem. Żeby się nie poddawać, żeby być ciągle skupionym, myśleć pozytywnie. Za to uważam go za dobrego przyjaciela.

Kiedy Mourinho zmienił cię byłeś zły? [Dier w meczu z Olympiakosem w Lidze Mistrzów został zmieniony już w 29. minucie]

Eric Dier: Nie. Wiesz, to nie jest miłe uczucie, gdy schodzisz tak szybko, ale zrozumiałem to i on [Mourinho] porozmawiał ze mną o tym po wszystkim, więc dla mnie było wszystko w porządku. Przegrywaliśmy i ostatecznie wygraliśmy, więc to była dobra decyzja, co nie? [śmiech].

Jak to jest być rezerwowym w finale Ligi Mistrzów i bycie zastąpionym przez Harry’ego Kane’a?

Lucas Moura: Mmm, ta mecz był, eh, dużo płakałem. Oczywiście to było dla mnie trudne, zwłaszcza po tym co się wydarzyło w półfinale. Ale chciałem wygrać ten mecz, chciałem ten puchar i wierzyłem, że jesteśmy w stanie wygrać, więc było to dla mnie trudne.

Czy kibicujesz Tottenhamowi?

Eric Dier: Tak, ale gdy dorastałem w Portugalii kibicowałem klubowi stąd, z Anglii, ale nie zamierzam Ci powiedzieć któremu [śmiech].

A co powiesz o swojej cieszynce? Ćwiczysz ją na treningach?

Jan Vertonghen: Może powinienem trenować strzelanie bramek, ponieważ nie strzelam ich dużo ostatnio.

Jeśli ten film był nagrywany przed meczem z Wolverhampton, to Vertonghen rzeczywiście wziął się za trening strzelecki. Właśnie w tym meczu zdobył bramkę dającą Tottenhamowi 3 punkty i mógł znów wykonać swoją cieszynkę “Super Jana”.

Jak się czułeś gdy pokonaliście Ajax?

Kyle Walker-Peters: Strzelić w ostatniej minucie absolutnie nie do pomyślenia. Nie możesz opisać tego uczucia. Byłem na trybunach i jak tylko Lucas strzelił przeskoczyliśmy przez barierki i wbiegliśmy na murawę. W ogóle nas to nie obchodziło. Wszyscy wbiegliśmy na boisko.

Jak było w szatni?

Kyle Walker-Peters: Wszyscy oszaleliśmy, rzucaliśmy napojami, jedzeniem, prawie jak dzieci.

Jak to jest strzelić trzy gole Ajaxowi?

Lucas Moura: Czekałem na to pytanie. Ten dzień był najlepszym dniem w mojej karierze. Gdy widzę te bramki to płaczę ze szczęścia.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *