Ultimatum Realu – Sergio Ramos musi podjąć ostateczną decyzję

Sergio Ramos

twitter.com

Sergio Ramos wciąż nie podpisał nowej umowy z Realem Madryt. Mistrz Hiszpanii nie może jednak pozwolić sobie na dłuższe trwanie w niepewności. Władze klubu przedstawiły kapitanowi ofertę, do której musi odnieść się w najbliższym czasie. Gdy termin minie, zakończą się negocjacje z piłkarzem.

Sergio Ramos jest jednym z najlepszych obrońców świata, a do tego jest kluczowym elementem drużyny Realu Madryt od wielu lat. Mimo tego, że jest ikoną klubu, prowadzi specyficzną taktykę jeśli chodzi o negocjacje kontraktu. W 2019 roku Ramos poinformował Florentino Pereza, że ma zamiar zmienić barwy klubowe. Chciał wówczas przenieść się do Chin. Mało tego, chciał to zrobić za darmo. Finalnie nic z tej transakcji nie wyszło, a cała sprawa została w mediach zinterpretowana jako próba poprawienia swojej pozycji przy możliwej negocjacji nowego kontraktu.

Umowa Ramosa wygasa w czerwcu bieżącego roku, ale zawodnik nie może dojść z klubem do porozumienia. W związku z tym, że jego przyszłość wciąż jest niejasna, Real Madryt postawił piłkarzowi ultimatum. Musi podpisać nową umowę do końca marca. W przeciwnym razie negocjacje zostaną zakończone, a klub zacznie rozglądać się za następcą niespełna 35-letniego obrońcy. Real proponuje swojemu kapitanowi roczną umowę z opcją przedłużenia jej na kolejny rok.

Sytuacja kontraktowa w Madrycie jest daleka od zadowalającej. Drugi z pary podstawowych stoperów również zwleka z przedłużeniem kontraktu. Wszystko wskazuje na to, że Raphael Varane zostanie sprzedany tego lata. Jego kontrakt obowiązuje do końca następnego sezonu, więc jeśli zostałby w drużynie na dłużej, najpewniej opuściłby ją za darmo w letnim oknie transferowym. Kolejnym z defensorów, który nie może dojść do porozumienia z Florentino Perezem jest Lucas Vazquez. W tym przypadku, to zawodnik postawił oczekiwania wobec klubu. Na propozycję nowej umowy, która uwzględni jego żądania, czeka do końca marca. Wszystko wskazuje więc na to, że za niespełna miesiąc wyklaruje się sytuacja kadrowa Realu na następny sezon. Jeśli Florentino Perez rozważał zakup Kyliana Mbappe lub Erlinga Haalanda w najbliższym oknie transferowym, będzie musiał raczej poczekać i skupić się na uszczelnieniu linii defensywnej.

źródło: Marca


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *