Lucas Vazquez prawdopodobnie odejdzie z Realu

realmadrid.com

Lucas Vazquez odgrywa w Realu znacznie ważniejszą rolę, od kiedy Zidane zdecydował się wystawiać go na pozycji prawego obrońcy. Mimo to nie ma silnej pozycji w zespole. Świadczy o tym fakt, że jego kontrakt wygasa za cztery miesiące, a do porozumienia z klubem jest daleko. Na tyle daleko, że niemal pewnym jest, że Hiszpan opuści Królewskich.

Lucas Vazquez najpewniej latem zmieni klub. reprezentujący barwy Realu Madryt przez niemal całą karierę piłkarz nie może dojść do porozumienia ze swoim pracodawcą, a zegar tyka. Umowa, która obowiązuje Vazqueza, wygasa wraz z końcem sezonu 2020/2021, więc za 4 miesiące Hiszpan będzie wolnym zawodnikiem. Sprawa toczy się, jak zawsze, o pieniądze.

Vazquez oczekuje podwyżki. W jego mniemaniu, powinien zarabiać tyle, co Eder Militao czy Luka Jović. Wiązałoby się to z podniesieniem jego wypłaty o około piętnaście procent. Władze klubu mają zgoła inne zdanie w tej sprawie. Ze względu na zmniejszające się wpływy do klubowej kasy, co spowodowała pandemia koronawirusa, proponują mu obniżkę zarobków o dziesięć procent. Rozbieżności względem oczekiwań obu stron są zatem wyraźne i nie wydaje się, by któraś z nich miała ustąpić. A to oznacza, że kończący 1 lipca 30 lat zawodnik najprawdopodobniej odejdzie z klubu.

Lucas Vazquez na pewno nie będzie długo czekał na oferty z innych klubów. Zainteresowanie Hiszpanem wyrażają drużyny z Serie A czy Premier League. Z pewnością będzie on pasował do wielu ekip – radzi sobie zarówno w roli skrzydłowego, jak i bocznego obrońcy.

Vazquez to kolejny z piłkarzy, który przymierzany jest do odejścia z drużyny Zinedine’a Zidane’a. Najpierw sporo mówiło się o tym, że Sergio Ramos chce zmienić klub. Finalnie pożar najpewniej został ugaszony, jednak podpisów jeszcze nie złożono. Porozumienia z klubem nie chce nawiązywać z kolei Raphael Varane, którego umowa obowiązuje do 2022 roku. Jeśli nie uda się jej przedłużyć, Francuz ma zostać sprzedany tego lata. Jeśli tak się stanie – Zidane (lub jego następca), będzie musiał przeprowadzić małą rewolucję w kadrze Realu Madryt.

źródło: ABC


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *