I liga: Awans beniaminka na drugie miejsce

W meczu dwóch beniaminków lepszy okazał się ten z Lubelszczyzny. Górnik Łęczna wykorzystał remis ŁKS-u w derbach Łodzi i awansował na drugie miejsce w Fortuna I lidze.

W meczu 19. kolejki Fortuna I ligi Resovia przegrała 0:2 z Górnikiem Łęczna. Górnicy dzięki temu, że nie przegrali czwartego meczu z rzędu oraz remisu ŁKS-u z Widzewem, awansowali na drugie, dające awans miejsce w lidze. Z goła odmienne nastroje panują w ekipie z Rzeszowa, którzy są na przedostatniej pozycji.

Pierwszą okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. W dwudziestej ósmej minucie w zamieszaniu podbramkowym jeden z piłkarzy Resovii uderzył głową i futbolówka uderzyła w słupek, lecz dobitki nie było, gdyż Paweł Baranowski ją wybił. Jak wykorzystuje się sytuacje pokazali goście. W trzydziestej siódmej minucie były piłkarz Pasów Serhij Krykun wpisał się na listę strzelców. Dla 24-letniego Ukraińca to czwarty gol w sezonie. Trzy minuty przed przerwą goście mogli podwyższyć. Najpierw piłka po uderzeniu Pawła Wojciechowskiego trafiła w słupek, a następnie Karol Struski przestrzelił z bliskiej odległości. Wynik meczu w czwartej minucie doliczonego czasu gry ustalił debiutujący w Zielono-Czarnych barwach Aleksander Jagiełło.

W następnej serii spotkań Górnicy zagrają w Gdyni z Arką, a Rzeszowianie podejmować będą Miedź Legnica.

6.06.2021, godz. 14:00 Resovia – Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Serhij Krykun 37′, Aleksander Jagiełło 90′
żółte kartki: Nemanja Marković, Maksymilian Hebel – Michał Mak, Paweł Baranowski.