Carabao Cup: Tottenham zameldował się w kolejnej fazie turnieju

Tottenham Hotspur pokonał Stoke City, wynikiem 3:1 i pewnie zameldował się w kolejnej fazie Carabao Cup.

Gdyby ktoś włączył pierwszą połowę tego meczu, nie wiedząc kto gra w jakich koszulkach, to już po kilku minutach mógłby się tego domyślić. Tottenham całkowicie zdominował słabszego rywala, a to miało odzwierciedlenie we wszystkich statystykach. Zdawało się, że Stoke miało piłkę w posiadaniu, jedynie przy wybiciu z “piątki”. Przygniatająca przewaga została potwierdzona w 22. minucie, za sprawą bramki Garetha Bale’a. Było to jedyne trafienie w tej jednostronnej części spotkania.

Druga połowa znów zdawała się być lustrzanym odbiciem, swojej poprzedniczki. Jednak piłkarze Stoke City spróbowali trochę zmącić spokój fanów oraz piłkarzy Spurs. W 53. minucie zdołali wyprowadzić kontratak i oddać swój pierwszy strzał na bramkę rywala, a ten okazał się celny. Strzelcem wyrównującej bramki został środkowy pomocnik, Jordan Thompson. Goście poczuli lekką konsternację, bo przecież dominowali przez cały czas trwania meczu. Na szczęście dla podopiecznych Mourinho, już 17. minut później znów objęli prowadzenie. Davies uderzył zza pola karnego, a piłka odbita od słupka wpadła do bramki. Spurs znów odzyskali spokój w grze. Kolejna okazja na podwyższenie wyniku przyszła chwilę później. Harry Kane wpadł w pole karne i zza zasłony rywala, zdobył swoją pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu. Gol angielskiego napastnika był ostatnim ważnym akcentem tego jednostronnego starcia.

Stoke City – Tottenham Hotspur 0:1 (1:3)

Bramki: Jordan Thompson 53′ – Bale 22′, Davies 70′, Kane 81′