Manchester United odwołał spotkanie towarzyskie z powodu wykrycia u trenera rywali COVID-19

Old Trafford - Manchester United

manutd.com

Manchester United odwołał w ostatniej chwili spotkanie towarzyskie przeciwko Stoke City, po tym jak menedżer klubu z Championship Michael O’Neill uzyskał pozytywny wynik na COVID-19.

Zespół z drugiego poziomu rozgrywkowego dotarł do ośrodka treningowego “Czerwonych Diabłów”, gdzie miał się odbyć mecz towarzyski. Na miejscu okazało się, że u trenera gości wykryto koronawirusa. – Możemy potwierdzić, że menedżer Michael O’Neill uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19, gdy przeprowadzono testy w poniedziałek (8 czerwca) – czytamy w komunikacie przesłanym przez klub.

Irlandczyk będzie teraz postępował zgodnie z odpowiednimi wskazówkami i przejdzie okres izolacji, pozostając w stałym, wirtualnym kontakcie ze swoim personelem trenerskim i zawodnikami – dodano. Futbol na Wyspach Brytyjskich, podobnie jak na całym świecie został zatrzymany w połowie marca. Władze Premier League zdecydowały, że rozgrywki o mistrzostwo Anglii ruszą 17 czerwca bez udziału publiczności. Kluby otrzymały zgodę na organizację spotkań towarzyskich, by lepiej być przygotowany do końcówki sezonu.

W niedzielę piłkarze Arsenalu wybiegli na boisko, by zmierzyć się towarzyski z Charltonem Athletic, który roznieśli (6:0). Mecz był sędziowany przez sztaby trenerskie obydwu ekip. Wynik otworzył Alexandre Lacazette, hat-trick na koncie zapisał 21-letni Eddie Nketiah, a rezultat w drugiej połowie ustalił 20-letni Joe Willock.