Selekcjoner Kataru: Nie zaczęliśmy dobrze. To był okropny początek

qfa.qa

Selekcjoner reprezentacji Kataru – Felix Sanchez Bas, powiedział, że zespół czuł się „wspierany” mimo że entuzjazm fanów wspierających reprezentacja Kataru, bardzo szybko słabnął, gdy ich reprezentacja bardzo szybko straciła dwie bramki w meczu z Ekwadorem.

Sam Sanchez za przyczynę porażki uznaje, że jego podopiecznym zjadła presja tego spotkania. – To nie był mecz, jakiego oczekiwaliśmy. Musimy przeanalizować co poszło nie tak i skoncentrować się na kolejnym spotkaniu, które będzie co najmniej tak samo wymagające. Mamy wiele do poprawy, nie graliśmy na naszym największym poziomie. Nie ma co szukać wymówek, zaczęliśmy źle. Nerwy i odpowiedzialność, jakie na nas ciążyła, pomieszały nam szyki – tak podsumował mecz z Ekwadorem selekcjoner Kataru

– Byliśmy niedokładni technicznie, ani razu nie wymieniliśmy czterech podań. Nie było tak, że nie chcieliśmy atakować, ale przeciwnik miał skuteczne środki, by nas zatrzymać. W drugiej połowie nasza gra była bardziej wyważona, ale tak naprawdę ani przez moment nie zbliżyliśmy się do naszego poziomu. Sądzę, że byliśmy daleko od tego, co możemy pokazać. Postaramy się poprawić grę taktyczną i być bardziej solidni. Jeśli chcemy stanowić zagrożenie dla innych zespołów, nawiązać z nimi walkę, to musimy się lepiej bronić i być bardzo dobrze zorganizowani. Kiedy jesteśmy w posiadaniu piłki, to chcielibyśmy być bardziej efektywni. Postaramy się pomóc naszym zawodnikom i zobaczymy, czy będziemy w stanie zrobić postęp w tych wszystkich elementach – dodał.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Co do fanów wspierających jego drużynę, którzy opuszczali stadion po godzinie spotkania odpowiedział. – Czuliśmy, że kibice są z nami i nas wspierają. Mamy nadzieję, że w następnym meczu  ci ludzie poczują się bardziej dumni i będą nas wspierać do końca turnieju” – powiedział dziennikarzom po meczu. Jest dużo miejsca na poprawę. Może odpowiedzialność i nerwy zwyciężyły. Nie zaczęliśmy dobrze. To był okropny początek – zakończył hiszpański szkoleniowiec

Po niedzielnej porażce 0:2 z Ekwadorem  Katar w piątek zmierzy się z reprezentacją Senegalu. Jeżeli podopieczni Felixa Sancheza przegrają to spotkanie, odpadną z mundialu.

Żródło:the.independent.com.uk


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.