Radosław Majdan: Dajemy rywalom za dużo przestrzeni oraz swobody

Reprezentacja Polski

pilkarskiswiat.com

– Jestem trochę zdziwiony narracją przedstawianą przez selekcjonera Czesława Michniewicza, który mówi, że chciałby grać pięknie, widowiskowo, ale… nie ma kim – pisze Radosław Majdan w „Przeglądzie Sportowym”.

Polacy słabo zaprezentowali się piłkarsko z Chile (1:0) w próbie generalnej przed mundialem w Katarze. O nijakim stylu kadry napisano wiele. – Rzeczywiście, największe sukcesy w ostatnich latach nasza reprezentacja odnosiła, grając kontratakami, mając w zespole szybkich skrzydłowych, ofensywnie grających obrońców i dobrych defensywnych pomocników. Teraz mam jednak wrażenie, że nie jesteśmy dobrze zorganizowaną drużyną po stracie piłki. Dajemy rywalom za dużo przestrzeni oraz swobody – uważa Majdan w „PS”.

Dziwi mnie także, że w tę narrację weszli również zawodnicy, którzy albo przyznają selekcjonerowi rację, albo „grają w jego grę”, mówiąc, że oni również nie czują się dobrze wtedy, kiedy muszą dominować nad rywalem, używając ataku pozycyjnego – dodaje.

Mam nadzieje, że w Katarze Lewandowski będzie tak skuteczny, jak w Barcelonie, Zieliński pokaże kunszt, Matty Cash udowodni, dlaczego od kilku sezonów ma niepodważalną pozycję w klubie Premier League, Zalewski potwierdzi, że zasługuje na bycie „Golden Boyem”, a Wojciech Szczęsny zagra co najmniej tak dobrze, jak z Walią – kończy.

źródło: przegladsportowy.pl / 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.