Schubert dalej cudotwórcą

facebook.com/1fsvmainz05

Hertha Berlin w sobotnim meczu 11. kolejki niemieckiej Bundesligi przed własną publicznością przegrała 1:4 z Borussią Monchengladbach.

Dla gości dzisiejsze starcie miało stanowić kontynuować serię 5 zwycięstw z rzędu. Z kolei dla ekipy Dardaia ewentualna wygrana oznaczała wejście na podium (oczywiście przy korzystnych rezultatach z innych boisk). Na początku dużo lepiej spisywała się drużyna z Berlina, która miała doskonałą okazję w 5.minucie, ale Kalou minimalnie niecelnie główkował. W 26.minucie poczuli wiatr w żaglach, co najlepiej udokumentował efektownym uderzeniem Wendt. Strzał 30-letniego zawodnika w prawe okienko okazał się nie do obrony dla bramkarza. Po stracie gola kibicie gospodarzy mieli na szybką odpowiedź, jednak to Borussia Monchengladbach szybko podwyższyła wynik meczu. Gola zdobył Raffael, który w kapitalny sposób wyprowadził w maliny defensywę przeciwnika. Kontaktową bramkę próbował strzelić Kalou, lecz wyborne zagranie głową obronił Sommer, parując uderzenie na korner.

W czasie szkoleniowiec Herthy postanowił coś zmienić w swojej drużynie. Kontuzjowanego Kalou zastąpił Baumjohann. Kilka chwil po wznowieniu gry przed kapitalną szansą na kolejne trafienie mieli podopieczni Schuberta, ponieważ głupim przewinieniem w swoim polu karnym błysnął Langkamp. Za swój czyn stoper stołecznego teamu otrzymał żółty kartonik. Xkaha podjął wyzwanie z 11.metrów i pewnym kopnięciem pognębił rywala. Hertha w 59.minucie powinna zmniejszyć niekorzystny wynik, lecz ponownie kunsztem bramkarskim wykazał się Sommer. Ostatni kwadrans przyniósł nam trochę brzydoty, czego efektem były żółte kartki (Johnsona oraz Stockera). Na siedem minut przed końcem nadzieję na odmienienie losu dał Baumjohann, posyłając bombowy strzał z rzutu karnego w środkową część bramki. Arbiter Sipperl dorzucił do podstawowego czasu trzy minuty. Goście fenomenalnie spożytkowali szansę daną od sędziego, a mianowicie zdobywając czwartego gola w tym meczu. Nordveit sfinalizował dobrą asystę od Schulza. Rezultat 1:4 utrzymał się do końca.

Sędzia główny: Peter Sippel

Skład gospodarzy: Almenning Jarstein – Weiser, Langkamp, Lustenberger (C), Plattenhardt – Skjelbred, Darida – Kalou (46. Baumjohann), Tolga Ciğerci (62. Ronny), Stocker (78. Regäsel) – Haraguči

Skład gości: Sommer – Nordtveit, Christensen, Á. Domínguez, Wendt – Traoré, Dahoud (71. M. Schulz), Xhaka (C), Johnson – Stindl (90. Hrgota), Raffael (74. Hazard)