W meczu 10. kolejki hiszpańskiej Primera Division Real Madryt gładko rozprawił się z UD Las Palmas 3:1. Bramki dla ekipy Rafy Beniteza zdobyli Isco, Ronaldo i Jese. Dla Las Palmas gola zdobył Hernan.

Do meczu z Las Palmas “Królewscy” podchodzili jako lider rozgrywek z dorobkiem 21. punktów na koncie, natomiast beniaminek La Liga przed wyjazdem na Bernabeu piastował 18. lokatę w tabeli, co było wynikiem czterech meczy bez zwycięstwa.

Jak można było się spodziewać to Real dyktował warunki gry. Już w 4. minucie Isco zdobył bramkę po błędzie jednego z zawodników gości, który stracił piłkę blisko pola karnego i Casemiro idealnym podaniem obsłużył Hiszpana a ten nie miał problemów z pokonaniem golkipera Las Palmas.

Nie minął kwadrans a “Los Blancos” prowadzili już 2:0! Autorem drugiego trafienia został Cristiano Ronaldo, który wykorzystał dośrodkowanie od Marcelo i strzałem głową wpakował piłkę do siatki Javiego Varasa.

Goście złapali kontakt z Realem w 38. minucie, kiedy to po rzucie rożnym bramkę zdobył Hernan, ale ten kontakt był tylko chwilowy. Tuż przed przerwą podopieczni Beniteza zdobyli trzecią bramkę. Jesé dostał podanie od Kroosa, po czym zszedł do środka pola karnego i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce Varasa.

W drugiej połowie tempo gry wyraźnie spadło i dobrych okazji do zmiany rezultatu mieliśmy zdecydowanie mniej. Chwilę po wznowieniu gry Cristiano Ronaldo miał szansę by ustrzelić dublet, ale jego strzał przeleciał obok prawego słupka.

W odpowiedzi Las Palmas wykonywał rzut wolny ale uderzenie Williana José zostało obronione przez Kiko Casille. Swoje okazje mieli jeszcze Casemiro po stronie Realu lub Araujo po stronie gości, ale zabrakło precyzji.

Jednak najlepszą szansę miał Ronaldo, ale w sytuacji sam na sam z Varasem Portugalczyk był gorszy niż bramkarz beniaminka La Liga i chwilę potem sędzia Santiago Latre zakończył zawody na Santiago Bernabéu i 3 punkty padłu łupem “Królewskich

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Real umocnił się na pozycji lidera rozgrywek i przynajmniej do wieczora będzie miał trzy punkty przewagi nad Barceloną, która dzisiaj zmierzy się z Getafe. Las Palmas z kolei spada na 19. miejsce i zalicza kolejny mecz bez zwycięstwa.

Real Madryt  3:1 UD Las Palmas, 31.10.2015 r., godz. 16:00, Estadio Santiago Bernabéu, Madryt.

1:0, Isco (4′)

2:0, Ronaldo (14′)

2:1, Hernan (38′)

3:1, Jesé (43′)