Są informacje ws. kontuzji Bielika! Jak długo potrwa jego przerwa?

Krystian Bielik

Zdjęcie: dcfc.co.uk/

Krystian Bielik doznał kontuzji podczas sobotniego meczu Derby County z Bristol City (1:0). Niestety sprawdziły się najgorsze przewidywania co do długości przerwy Polaka.

W poniedziałek wieczorem pomocnik otrzymał wyniki badań. Okazały się drastyczne –  po raz drugi zerwał więzadła krzyżowe w kolanie i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze. Oznacza to między innymi, że straci mistrzostwa Europy. Czeka go przynajmniej pół roku przerwy, więc najprędzej wróci na początku kolejnego sezonu.

Uraz przerywa karierę Bielika, który w ostatnich tygodniach stawał się jednym z kluczowych punktów Derby County, ale także coraz mocniej odciskał swoje piętno na reprezentacji Polski. Był jednym z kandydatów, by wyjechać na tegoroczne Euro. Do tej pory zagrał trzykrotnie w dorosłej kadrze, były to bardzo solidne występy.

To nie wygląda dobrze. Wszyscy boimy się najgorszego. Wszystko inne niż najgorsze byłoby bonusem. Krystian grał najlepszą piłkę nożną w swojej karierze – jeszcze mówił w poniedziałek trener Derby, Wayne Rooney.

Uraz Bielika staje się także problemem dla Derby. Ekipa Rooneya jest dziewiętnasta w tabeli i nad strefą spadkową mają pięć punktów.

Źródło: Sport.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *