Rosja nie zgadza się z decyzjami podjętymi przez UEFA

rosja

Rosyjski związek piłki nożnej wyraziła sprzeciw wobec decyzji podjętych dziś przez UEFA. Federacja uważa, że przyjęte rozwiązania są dla nich krzywdzące.

Po rosyjskiej agresji wojskowej na Ukrainę, UEFA postanowiła zwołać nadzwyczajne zgromadzenie. Podjęto na nim decyzję o odebraniu Petersburgowi finału Ligi Mistrzów i przeniesieniu go do Francji. Jednocześnie podjęto zdecydowaną, lecz dla wielu także rozczarowującą decyzję o przymusie rozgrywania meczów przez drużyny z Rosji oraz Ukrainy na neutralnym terenie. Wielu spodziewało się zawieszenia, bądź całkowitego wykluczenia drużyn rosyjskich z rozgrywek UEFA. Decyzje podjęte na zgromadzeniu obowiązywać będą do odwołania.

Rosyjski związek piłki nożnej natychmiastowo wyraził swój sprzeciw wobec tych decyzji. Federacja skomentowała to w następujący sposób:

„Rosyjski Związek Piłki Nożnej od dawna działa jako wiarygodny partner UEFA, nie tylko wypełniając wszystkie niezbędne zobowiązania, ale także oferując i zapewniając kompleksowe wsparcie przy realizacji nowych projektów i organizowaniu największych rozgrywek. Najważniejszym i najbardziej prestiżowym z nich miał być finał Ligi Mistrzów UEFA w Petersburgu. Uważamy, że decyzja o przeniesieniu miejsca finału była podyktowana względami politycznymi. RFU zawsze trzymała się zasady „sport jest poza polityką”, dlatego nie może poprzeć tej decyzji”.


1 thought on “Rosja nie zgadza się z decyzjami podjętymi przez UEFA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.