Ronaldo: Diego Maradona nie rozstawał się z zegarkami

Ronaldo Luis Nazario de Lima / fot. Mikołaj Barbanell


Ronaldo Luis Nazario de Lima poruszył temat relacji z Diego Maradoną. – Diego zmienił życie wielu ludzi. Jestem mu wdzięczny za inspirację – mówi.

Maradona zmarł w swoim domu w Buenos Aires w zeszłym tygodniu w wieku 60 lat, po walce z różnymi problemami zdrowotnymi, odkąd jego kariera piłkarska dobiegła końca pod koniec lat 90. – Byłem bardzo blisko z Diego, był spektakularnym facetem powiedział Brazylijczyk w dzienniku “Marca”. – Pozostawił nam niesamowite dziedzictwo w futbolu – dodał.

– Jego strata bardzo ciężka. Wiadomość zaskoczyła mnie i była bardzo smutna. Chcę przesłać wyrazy współczucia jego rodzinie i przyjaciołom. Diego zmienił życie wielu ludzi. Jestem i zawsze będę wdzięczny za inspirację, którą dał mi Maradona – zaznaczył.

Ronaldo opowiedział także ciekawą anegdotę wyjaśniającą, dlaczego Maradona nosił dwa zegarki, odnosząc się do wizyty, którą Maradona złożył mu, gdy grał w Realu Madryt. – Legenda o jego zegarkach głosiła, że ​​nie mógł się bez nich poruszać. Zapytałem go dlaczego, a on powiedział mi, że jego córka dała mu te dwa zegarki i od tamtej pory nigdy ich nie zdjął. Pod koniec obiadu zdjął jeden z mich i podał mi. Nie chciałem tego zaakceptować, ale on rozgniewał się na moją odmowę, więc w końcu zgodziłem się. Zachowam to przez całe życie jako gest jego hojności i dobroci – tłumaczy.

Zarówno Ronaldo, jak i Maradona dwukrotnie pobili światowy rekord transferowy w swojej karierze. 44-latek jest większościowym właścicielem Realu Valladolid od września 2018 roku, kiedy kupił 51 proc. klubu za 30 mln euro.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.