Ronaldo: Jestem na terapii od dwóch i pół roku. W naszym pokoleniu byliśmy narażeni na duże obciążenia

Ronaldo Luis Nazario de Lima / fot. Mikołaj Barbanell

Brazylijska legenda – Ronaldo przyznał w wywiadzie udzielonym “Marce”, iż jest na terapii od dwóch i pół roku.

– Jestem na terapii od dwóch i pół roku i rozumiem siebie znacznie lepiej niż wcześniej. Pochodzę z pokolenia, w którym zostałeś wrzucony na głęboką wodę i musiałeś dać z siebie wszystko bez najmniejszego śladu dramatyzmu. Patrzę wstecz i widzę, że byliśmy narażeni na duże obciążenie psychiczne, na które nie byliśmy przygotowani – stwierdził Ronaldo.

– To był początek ery internetu, gdzie był szybki przepływ informacji.. W tamtym czasie nie było obaw o zdrowie psychiczne piłkarzy. Dzisiaj otrzymują potrzebną pomoc w każdym aspekcie. Za moich czasów niestety nic takiego nie istniało, ponieważ przez całe życie wiedzieliśmy, że piłka nożna może powodować wiele stresu i oddziaływać na codzienne życie – opowiada były snajper m.in. Realu Madryt i Interu.

Dwukrotny mistrz świata w 2018 roku kupił akcje Realu Valladolid, który teraz rywalizuje w La Liga. – Wielu oczywiście przeżyło straszne czasy, nawet depresję, z powodu braku prywatności, braku wolności. To prawda, że ​​problemy były bardzo oczywiste, ale rozwiązania ich nie były zbyt dostępne. To było całkowicie ignorowane przez nasze pokolenie – ujawnia okrutną prawdę o starych czasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.