Rodrigo Król Mestalla – zwycięstwo Valencii z Krasnodarem

Twitter

Dziś na Mestalla Valencia podejmowała Krasnodar w ramach 1/8 finału Ligi Europy. Lepsi okazali się gospodarze wygrywając 2:1. Dublet zaliczył Rodrigo Moreno. Valencia nie wykorzystała swojej szansy, mogła po pierwszej połowie prowadzić znacznie wyżej. W drugiej części dali się zepchnąć do defensywy.

Już od pierwszych Nietoperze ruszyli do ataku. Piłkarze Marcelino znajdowali się blisko siebie, grali na jeden – dwa kontakty. Taka gra szybko przyniosła oczekiwane efekty. W 12. minucie ruszyli z szybką kontrą, Kevin Gameiro podał do Rodrigo, ten w indywidualnej akcji zszedł do środka i oddał piękny strzał. Matvei Safonov nie miał szans na jaką kolwiek interwencje. Valencia nie poprzestała, dalej sprawiała ogromne zagrożenie pod bramką przybyszy z Rosji. W 24. minucie Rodrigo świetnie odnalazł się w polu karnym, podanie od Toniego Lato zamienił na gola. Karygodnie zachowała się obrona Krasnodaru, blisko siedmiu piłkarzy znajdowało się przy snajperze Valencii, żaden z nich nie doskoczył do niego gdy ten oddawał strzał. Krasnodar wręcz nie istniał, nie potrafił sobie stworzyć nawet jednej groźnej okazji. W ich szeregi wkradała się pewnego rodzaju frustracja. Tymczasem stuprocentową sytuację miał Gameiro, ale trafił wprost w bramkarza. Z upływem czasu goście zaczęli jednak dawać o sobie znać. W końcówce przeprowadzili jedną akcję, która zakończyła się strzałem głową. Do przerwy 2:0.

W drugiej połowie sytuacja obróciła się o 180. stopni. Valencia całkowicie oddała inicjatywę gościom. Ci zaś z każdą kolejną minutą stwarzali coraz większe zagrożenie. Zaczęli grać szybko, na jeden – dwa kontakty, strzały z pierwszej piłki. Styl gry dokładnie taki sam jak Valencii w pierwszej połowie. Krasnodar postawił się Nietoperzom, gospodarze nie mieli już takiego polotu do gry jak wcześniej. W 63. minucie Viktor Claesson wygrał pojedynek z Cristiano Piccinim i pewnym strzałem pokonał Neto. Goście wciąż dominowali, układali grę pod siebie. Valencia niemrawo próbowała coś zrobić, jednakże odbijali się od rywali jak od ściany. Z rzutu wolnego centrował Parejo, ale Martynowicz wybił futbolówkę z pola karnego. Ryzykowną grę prowadził także Matvei Safonov. Bramkarz dwukrotnie wyszedł na wysokość szesnastego metra. Gospodarze nie wykorzystali tego, zabrakło szczęścia. Dopiero na pięć minut przed końcem spotkania Valencia zepchnęła przeciwnika do ich własnego pola karnego. Chcieli za wszelką cenę strzelić jeszcze jedną bramkę w kontekście całego dwumeczu.