Roberto Mancini: Awans nie będzie łatwy, musimy rozegrać świetne spotkanie

Roberto Mancini

Roberto Mancini / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


W pierwszym półfinale UEFA Euro 2020 reprezentacja Włoch zmierzy się z narodową drużyną Hiszpanii. Roberto Mancini podkreśla, że dla jego zespołu będzie to bardzo trudne starcie.

Ekipa “Azzurrich” na razie jak burza idzie przez rozgrywki mistrzostw Europy. W ćwierćfinale piłkarze z Półwyspu Apenińskiego pokonali jedną z mocniejszych drużyn tego turnieju – Belgię. Nic zatem dziwnego, że przed meczem z hiszpańskim zespołem, większość kibiców oraz ekspertów wskazuje podopiecznych Roberto Manciniego jako faworytów tego starcia. Jednak sam selekcjoner przestrzega przed zbyt wczesną radością ze strony włoskich fanów.

 – Awans nie będzie łatwy, musimy rozegrać świetne spotkanie. Hiszpania jest czołową drużyną na świecie. Jesteśmy w półfinale, to na pewno nie będzie prosty mecz – mówił trener.

Mancini podkreślił również, że problemem dla jego ekipy może być styl gry preferowany przez zawodników z Półwyspu Iberyjskiego.

 – To będzie ciężki mecz. Hiszpania różni się od Belgii, ale nadal będziemy musieli stawić czoła wielu trudnościom. Przeciwko Austrii cierpieliśmy ze względu na agresywność rywali i to, że był to pierwszy mecz w fazie pucharowej – zwracał uwagę 56-latek.

Włoski szkoleniowiec odniósł się także do ostatniej decyzji UEFA na temat fanów na trybunach. Według niej na stadion będą mogli wejść tylko kibice z Wielkiej Brytanii. Takie rozwiązanie nie za bardzo spodobało się byłemu trenerowi Interu Mediolan.

 – Fajnie, że fani będą na stadionie, ale uważam za niesprawiedliwe, iż nie będzie to połowa Włochów i połowa Hiszpanów – podsumował Mancini.

Tłumaczenie: “Meczyki.pl”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.