Robert Lewandowski: Znajdujemy się w trudnym położeniu, ale wszystko nadal przed nami

Robert Lewandowski

twitter.com/FCBarcelona/

Robert Lewandowski pojawił na pierwszej konferencji podczas wrześniowego zgrupowania przed nadchodzącymi spotkaniami eliminacji mistrzostw Europy.

Dziennikarze głównie drążyli pytaniami kapitana kadry wokół głośnego wywiadu w “Eleven Sports” i “meczyki.pl”. – Powiedziałem to, co czułem i wyrażałem swoje zdanie na różne tematy. Nie zastanawiałem się nad każdym słowem i nie mam zamiaru tego robić, choć różnie można to interpretować. Co do Łukasza Skorupskiego, moje słowa nie były niczym osobistym, nie mam do niego żadnej urazy. Gdy się spotkamy, na pewno porozmawiamy. Wierzę w to, że wstrząs i powiedzenie prawdy ma sens – powiedział Lewy, cytowany w “laczynaspilka.pl”.

Liczę, że mój wywiad przyniesie pozytywne skutki. Po meczu z Mołdawią musimy pokazać swój charakter. Mam nadzieję, że to moment przełomowy. Wierzę w chłopaków i całą reprezentację. Jasne, znajdujemy się w trudnym położeniu, ale wszystko nadal przed nami. Wiemy, o co gramy i co musimy zrobić – dodał.

35-latek zaznaczył, że chce się skupić na dwóch kolejnych, kluczowych meczach. Wierzy, że kadra się dźwignie. – Przed nami spore wyzwanie, ale na pewno się go nie boimy. Wiemy, jakie błędy popełniliśmy i czego musimy unikać. Liczę na to, że każdy z nas znajdzie w sobie to, co najlepsze i pokaże to na boisku. Mecz z Mołdawią był dla nas bardzo słaby, wyniki w kwalifikacjach są niezbyt dobre. Bierzemy to na klatę i pracujemy nad sobą. Trzeba odciąć się od tego, co dzieje się poza drużyną – oznajmił.

–  Z kilkoma zawodnikami już się widziałem w hotelu, atmosfera w zespole jest pozytywna, nie brakuje uśmiechu. Każdy z nas wewnętrznie czuje i wie, że musimy iść w jednym, tym samym kierunku. Tylko wtedy nasza praca ma sens. Wierzę w ten zespół i chcę wspólnie z nim zmieniać go na lepsze. Chciałbym, aby najbliższe mecze były nowym rozpoczęciem dla tej reprezentacji – patrzy pozytywnie.

Sezon jest długi. Ja cały czas się rozkręcam, szukam swojej optymalnej formy. Jeszcze na pewno chwilę trzeba poczekać, ale wierzę, że to zgrupowanie i czas bezpośrednio po nim pozwoli mi wskoczyć na swój najwyższy poziom – zakończył. W czwartek Polacy podejmą Wyspy Owcze (godz. 20:45) na PGE Narodowym.

źródło: laczynaspilka.pl / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.