Robert Lewandowski: Ważna będzie odpowiedzialność i “piłkarska fantazja”

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Robert Lewandowski wziął udział w konferencji prasowej przed marcowym zgrupowaniem kadry. Kapitan reprezentacji Polski odpowiedział na pytania dotyczące swojej formy, zamieszania z wyjazdem do Anglii i współpracą z Paulo Sousą. Nasz reprezentant wypowiedział się również na temat naszego najbliższego przeciwnika, Węgier.

Na początek poruszono wątek współpracy z nowym selekcjonerem i jego wizji gry.

– Od pierwszego spotkania z Sousą komunikat był prosty, jasny. Przekaz był klarowny i wiemy, jak trener chciałby, abyśmy grali. Teoria ma znaczenie, ale praktyka jest ważniejsza. Nie powinniśmy skupiać się na oczekiwaniach, lecz na nas samych – podkreśla kapitan biało-czrwonych. Pytanie dotyczyło materiałów, które miał bądź nie miał rozesłać nowy selekcjoner – powiedział Lewandowski.

– Rozmowa z Sousą przebiegała w dobrej atmosferze. Wyczułem, że od razu wie, jak chce, byśmy grali, jest bardzo pewny siebie – podkreślił.

Robert Lewandowski odniósł się również do zamieszania związanego z wyjazdem do Anglii.

– Ten temat wywołał wielkie zamieszanie, ale ja się w to nie angażowałem. Mecz z Anglią jest trzecim meczem, a wcześniej mamy dwa inne. Nie zaprzątałem sobie tym głowy, byłem przekonany, że będę mógł zagrać – stwierdził.

Kapitan naszej kadry ocenił również swoją wielką formę i poziom zmęczenia trudami sezonu.

– Statystyki to jedno, forma to drugie. Ja czuję się obecnie bardzo dobrze. Czy to jest najlepszy okres? Co roku dostaję takie pytania i ciężko mi na nie odpowiedzieć – skomentował.

– Od początku tego sezonu przygotowywałem się do tego, co nas czeka. W tych rozgrywkach częściej schodzę, grywam po 75 minut. Jeśli grasz mecz co tydzień, to nie możesz narzekać na zmęczenie. Dozowanie minutami jest ważne, bo ta najlepsza forma ma przyjść w najważniejszych momentach. Na dziś nie czuję się zmęczony ani fizycznie, ani psychicznie – zakończył.

Napastnik wypowiedział się na temat naszego najbliższego przeciwnika, reprezentacji Węgier.

– Węgrzy w ostatnim czasie prezentują fajna, stabilną formę. Są dobrze poukładani taktycznie. Prezentują poziom zbliżony do nas. Boisko zweryfikuje, kto będzie lepszy – powiedział.

– Reprezentacja Węgier ma wielu graczy, którzy dysponują dużym potencjałem i to tylko od nas zależy, czy pozwolimy im ten potencjał rozwinąć – dodał.

– Ważna będzie odpowiedzialność i “piłkarska fantazja”. Pewnie zabraknie automatyzmów, ale jeśli będziemy mieli luz, to jestem przekonany, że na boisku będzie to dobrze wyglądać. Taktyka może pomóc, ale nie może przysłaniać oczu, bo to na boisku trzeba reagować – zakończył.

 


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl
Zakład bez ryzyka 500 zł i bonus od depozytu 50 zł na Superbet.pl
Freebet 50 zł, zakład bez ryzyka 600 zł i bonus od depozytu 1000 zł na Betfan.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *