Robert Lewandowski: Często graliśmy długą piłką, nie było za dużo opcji

miseleccion.mx

Kapitan naszej kadry, Robert Lewandowski zmarnował rzut karny, który mógł przesądzić o zwycięstwie z Meksykiem (0:0) w MŚ 2022.

Napastnik zmienił technikę wykonania jedenastki, a Guillermo Ochoa znalazł sposób na zatrzymanie lidera biało-czerwonych. – Taka była moja decyzja, żeby zmienić technikę przy rzucie karnym i uderzyć do boku. Gdyby każdy wiedział, jak strzelać karne, to byłoby to idealne, ale dziś się nie udało – stwierdził Lewy.

– Często graliśmy długą piłką, może wielokrotnie wygrywałem te pojedynki, ale brakowało zebrania, pójścia za plecy. Byliśmy dziś pressowani, podwajani, nie było za dużo opcji. Nie stracić bramki – to był priorytet. Dużo pracujemy w defensywie, żeby przeciwnik nie stwarzał sytuacji, miał ciężko i przez to może brakować sił na podjęcie dobrej decyzji z podaniem albo na pójście do przodu – kontynuował.

Polacy w sobotę zmierzą się z Arabią Saudyjską. Zielone Sokoły sprawiły niespodziankę pokonując Argentynę (2:1) i ich odważny, ofensywny futbol przełożył się na ogromny sukces. – Jeśli z tyłu głowy masz, że defensywa jest najważniejsza, to tak to wygląda. Przy bardziej odważnej grze jesteśmy w stanie stwarzać sytuacje, zachowując ten balans pomiędzy ofensywą i defensywą. Musimy nie bać się ryzykować. Nawet dziś, kiedy bardziej pressowaliśmy, wtedy Meksyk się gubił – opowiadał Lewandowski.

źródło: laczynaspilka.pl / 


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.