Reprezentant Polski zakończy karierę reprezentacyjną? “Decyzje będę podejmował w czerwcu”

grosicki

pogonszczecin.pl

Kamil Grosicki przeżywa drugą młodość w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy. Lewoskrzydłowy fantastycznie spisuje się na murawie, co potwierdzają jego liczby. Jednak jego dobra dyspozycja nie przekonała Fernando Santosa do powołania 34-latka na marcowe zgrupowanie. Wobec tego Grosicki poważnie rozważa swoją przyszłość w reprezentacji Biało-Czerwonych.

W bieżącym sezonie Kamil Grosicki ma już na swoim koncie 10. bramek oraz trzy asysty w PKO BP Ekstraklasie. Potrzebował 26. spotkań, żeby osiągnąć takie liczby. Ponadto, według portalu “Transfermarkt”, miał on udział w aż 33% zdobytych goli przez Pogoń Szczecin. W rozmowie z “Super Expressem” przyznał, że będzie musiał zastanowić się nad swoją przyszłością:

– Byłem zwiedziony. Wydawało mi się, że wszystko robię grając w Pogoni, żeby dostać powołanie. Wiem, że jest nowy selekcjoner, ale nawet po ostatnich swoich występach w reprezentacji, gdy wchodziłem z ławki wydawało mi się, że wnosiłem coś pozytywnego do gry. Pod tym kątem myślałem o swojej roli w kadrze, żeby wejść w trudnych momentach i pociągnąć zespół, bo czuję się na tyle mocny. To były pierwsze powołania Fernando Santosa i myślę, że jeszcze nic straconego. Trzeba grać dobrze w lidze do końca sezonu i zobaczymy co się wydarzy w czerwcu, przy kolejnych powołaniach – powiedział w rozmowie z “Super Expressem”.

Swój ostatni mecz rozegrał w grudniu zeszłego roku podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Od ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski, Czesława Michniewicza, otrzymał trzy minuty w przegranym spotkaniu (1:3) z Francją. Grosicki wierzy, że brak powołania na marcowe zgrupowanie nie przekreśla jego powrotu do kadry Biało-Czerwonych. Zaznacza jednak, że jeśli sytuacja powtórzy się w czerwcu, to będzie musiał podjąć decyzję związaną z polską kadrą:

Tak, wierzę. Robię wszystko, żeby być w jak najlepszej formie, i jeśli będę dobrze grał, robił liczby, to myślę, że ktoś to zauważy. Swoje decyzje będę podejmował po powołaniach w czerwcu – zdradził 88-krotny reprezentant Polski i dodał:

Na pewno brak powołania w czerwcu oddali mnie od kadry. No bo jeśli będę w formie, będę strzelał bramki a powołania nie dostanę, to trzeba będzie pomyśleć co dalej. Czy to już nie czas na pożegnanie z kadrą? – zakończył Grosicki.

Grosicki zadebiutował w reprezentacji Polski 2. lutego 2008 roku. Do tej pory rozegrał 88 występów, w trakcie których zdobył 17 goli.

Źródło: Super Express

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.