Koniec bezkrólewia w Lechii Gdańsk. Rada Nadzorcza powołała nowego prezesa zarządu

Mikolaj Barbanell / shutterstock.com

Zbigniew Ziemowit Deptuła, decyzją Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk, objął funkcję prezesa zarządu – poinformował ekstraklasowy klub. Na stanowisku zastąpił Pawła Żelema. 

Przypomnijmy, w połowie marca br. Paweł Żelem złożył rezygnację z funkcji prezesa Lechii Gdańsk. Niecieszący się dużą sympatią kibiców działacz zrezygnował z powodów zdrowotnych. Ze względu jednak na trwający proces licencyjny swoje obowiązki wykonywał do końca ubiegłego miesiąca.

Dziś (07.04) gdański klub poinformował, że Rada Nadzorcza oficjalnie powołała nowego prezesa zarządu. Został nim Zbigniew Ziemowit Deptuła, dla którego będzie to pierwsze doświadczenie z pracy w klubie piłkarskim, ale nie ze sportem ogólnie. W ostatnich latach współpracował m.in. z Formułą 1 czy Moto GP.

– Pragnę podziękować Radzie Nadzorczej i właścicielom za okazane mi zaufanie i powierzenie tak odpowiedzialnego zadania. Jestem przekonany, że moje ponad 25-letnie doświadczenie biznesowe oraz rozległe relacje w Polsce i za granicą, będę mógł wykorzystać w codziennej pracy z zespołem biura i drużyny Lechii Gdańsk – przyznał Deptuła, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Lechia znajduje się w trudnym momencie sezonu, a widmo relegacji do niższej ligi staje się coraz bardziej realne. Zespół zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 26. punktów w 26 spotkaniach. Do bezpiecznej strefy traci cztery “oczka”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.