Puchar Włoch: Krzysztof Piątek zadebiutował w barwach Fiorentiny, Drągowski wyrzucony z boiska

Piątek

acffiorentina.com

Trwa właśnie dogrywka spotkania 1/8 Pucharu Włoch pomiędzy SSC Napoli i ACF Fiorentiną. W zespole z Florencji zadebiutował Krzysztof Piątek, a jego rodak i klubowy kolega, Bartłomiej Drągowski został ukarany czerwoną kartką.

Polski napastnik wszedł na boisko w 73. minucie, zmienił Dusana Vlahovicia. Serb napracował się dziś i był jednym z najlepszych zawodników na placu gry. 21-latkowi udało się zdobyć kolejnego gola w obecnym sezonie. Jednak nie dał on jego drużynie zwycięstwa w spotkaniu. Jeszcze w pierwszej połowie po trafieniu Serba wyrównał Mertens.

W drugiej połowie obie drużyny zdobyły po jednym golu. Trudniej było o to Fiorentinie, która przez wyrzucenie z placu gry Drągowskiego musiała radzić sobie grając jednego mniej. Jednak to właśnie “Viola” strzeliła gola na 2:1 i długo prowadziła. SSC Napoli cudem uratowało się od porażki dopiero w 95. minucie spotkania, gdy na listę strzelców wpisał się Petagna.

Obecnie trwa dogrywka. Napoli gra w dziewiątkę po czerwonych kartkach Lozano i Ruiza, Fiorentina niezmiennie w dziesięciu. Podopieczni trenera Italiano wykorzystali przewagę i prowadzą 3:2. Przed nami jeszcze drugie 15 minut doliczonego czasu gry.

AKTUALIZACJA: Krzysztof Piątek z debiutancką bramką w nowym zespole!

Polak w 108. minucie dogrywki wpisał się na listę strzelców. Napastnik wykorzystał swoją sytuację i wyprowadził zespół “Violi” już na dwubramkowe prowadzenie. To zdecydowanie dobry początek nowego rozdziału w karierze naszego rodaka!