Puchar Polski: GKS Tychy w kolejnej rundzie

GKS Tychy

Wikipedia

W ostatnim środowym spotkaniu 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski pierwszoligowy GKS Tychy wygrał na swoim boisku 2:0 (0:0) z występującym w PKO Ekstraklasie ŁKS-em Łódź.

Wszystkie bramki w tym meczu padły w drugiej części spotkania. Niżej notowani gospodarze prezentowali się dobrze, momentami górując nad rywalem z PKO Ekstraklasy. Ich wysiłki zostały nagrodzone w 72. minucie, a nagrodę niemal w pojedynkę podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza podarował bramkarz ŁKS-u Dominik Budzyński. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Wojciech Szumilas. Jego próba była jednak dość słaba, wydawało się, że wolną zmierzającą do bramkarza piłkę Budzyński bez żadnych problemów złapię. Nic bardziej mylnego, Bydzyński popełnił fatalny w skutkach błąd i przepuścił futbolówkę pod brzuchem.

W 80. minucie wynik spotkania ustalił Marcin Biernat. Środkowy obrońca GKS-u wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Monety, a także złe ustawienie Maksymiliana Rozwandowicza i celnym strzałem głową przypieczętował awans swojego zespołu do 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski. W historii śląskiego klubu jest to drugi awans do tej fazy Pucharu Polski. Jest to jednocześnie najlepszy wynik jaki GKS osiągnął w Pucharze Polski w całej swojej historii.

4 grudnia 2019, 1/8 finału Totolotek Pucharu Polski, Tychy (Stadion Miejski Tychy)

GKS Tychy – ŁKS Łódź 2:0 (0:0)

Wojciech Szumilas 72, Marcin Biernat 80

GKS: Konrad Jałocha – Maciej Mańka, Marcin Biernat, Łukasz Sołowiej, Bartosz Szeliga – Sebastian Steblecki, Jakub Piątek, Keon Daniel, Wojciech Szumilas, Łukasz Moneta (Dominik Połap 89′) – Mateusz Piątkowski (Szymon Lewicki 82′).

ŁKS: Dominik Budzyński – Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Maksymilian Rozwandowicz, Kamil Rozmus – Patryk Bryła (Adam Ratajczyk 46′), Maciej Wolski, Michał Trąbka, Ricardo Guima (Łukasz Piątek 67′), Piotr Pyrdoł (Pirulo 78′) – Rafał Kujawa.

Żółta kartka: Pyrdoł.

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).