Projekt masowych szczepień piłkarzy w Ameryce Południowej

Źródło: afa.com.ar

Federacja piłkarska CONMEBOL chce przeprowadzić proces masowych szczepień piłkarzy. Ten projekt ma pomóc zapewnić bezpieczeństwo podczas nadchodzącego Copa America.

CONMEBOL – piłkarska organizacja, obejmująca swoim zasięgiem całą Amerykę Południową, złożyła zamówienie na 50 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19. Ma je dostarczyć chińska firma – Sinovac Biotech. Zaszczepieni mają zostać piłkarze, dzięki czemu rozpoczynające się w kwietniu Copa America 2021 ma być bezpieczniejsze. Jednak, jak podkreśla sama federacja, zawodnicy, którzy nie będą chcieli poddać się zabiegowi, nie poniosą żadnych konsekwencji.

 – Ameryka Południowa jest jednym z kontynentów najbardziej dotkniętych COVID-19. Szczepienia piłkarzy będą jednak dobrowolne. Zawodnicy, którzy nie zdecydują się przyjąć preparatu nie będą w żaden sposób ukarani – przekonuje zarząd CONMEBOL w oficjalnym stanowisku – Proces szczepień zostanie zakończony przed pierwszym meczem Copa America 2021 – zapewnia federacja.

Mimo całego przedsięwzięcia, meczów Mistrzostw Ameryki Południowej nadal nie będzie można oglądać z trybun. Państwa-gospodarze nie wyraziły zgody, na wejście kibiców na stadion. Należy tutaj przypomnieć, że tegoroczny turniej odbędzie się na boiskach Argentyny oraz Kolumbii. Pierwszy raz od 1983 roku więcej niż jedno państwo będzie odpowiedzialne za zorganizowanie Copa America.

CONMEBOL jako pierwsza piłkarska federacja podjęła się takiego rodzaju projektu. Inne futbolowe organizacje na razie nie odniosły się do pomysłu masowego szczepienia piłkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *