Fabiański o swojej emeryturze: “Chciałbym wreszcie troszkę mocniej poświęcić się rodzinie”

Łukasz Fabiański / fot. Mikołaj Barbanell

Łukasz Fabiański ma już na karku 36 lat, nic zatem dziwnego, że zaczyna już snuć plany o swojej przyszłości po zakończeniu kariery. Jednak jak przyznaje, nie wiąże swojego życia na piłkarskiej emeryturze z futbolem na zawodowym poziomie.

West Ham rozgrywa w tym momencie jeden ze swoich najlepszych sezonów od dłuższego czasu. “Młoty” zajmują obecnie piątą lokatę w tabeli Premier League, a do czwartego miejsca – gwarantującego grę w Lidze Mistrzów – brakuje im zaledwie trzech punktów. Jednym z filarów ekipy Davida Moyesa jest 55-krotny reprezentant Polski – Łukasz Fabiański. Jednak nie wiadomo jak długo 36-latek będzie w stanie grać w jednej z najtrudniejszych lig w Europie. Co ciekawe “Fabian” po zakończeniu kariery nie chce zajmować się piłką nożną na najwyższym poziomie.

–  Szczerze mówiąc, gdy w tej chwili myślę o przejściu na emeryturę, to nie planuję pozostania przy piłce nożnej na zawodowym poziomie. Jestem poza domem, z dala od mojego kraju, już jakieś 15 czy 16 lat. – mówi Fabiański na łamach “Evening Standard”- Chciałbym wreszcie troszkę mocniej poświęcić się rodzinie – podsumowuje bramkarz.

Warto przypomnieć, że nasz reprezentant na wyspach gra już od 2007 roku. W tym czasie doświadczony golkiper reprezentował barwy Arsenalu, Swansea oraz West Hamu.

Gram dla naprawdę dużego klubu i cieszę się, że jesteśmy w sytuacji, w której możemy rzucić sobie ogromne wyzwanie. Kto wie, czy w tym roku nie uda się osiągnąć czegoś wyjątkowego – mówi dalej “Fabian” – Cały czas czuję się dobrze. Będę naciskał i zobaczę, co się stanie. Mam nadzieję, że pogram jeszcze kilka lat – dodaje na koniec.

Obecny kontrakt bramkarza “Biało-Czerwonych” kończy się w czerwcu przyszłego roku.

Tłumaczenie: sport.onet.pl


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *