

Probierz: Takie mecze jednak trzeba wygrywać
W inauguracyjnym spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia zainkasowała komplet punktów w starciu z Arką Gdynia (1:0). - Początek rundy to zawsze trudne spotkania, po których nie do końca wiadomo, czego się spodziewać - powiedział Michał Probierz.
- Po obozie w Belek byliśmy jednak optymistycznie nastawieni. Pozyskaliśmy zawodników, którzy podnoszą poziom zespołu i nas wzmacniają. Nasza kadra jest szeroka i wyrównana - dodał szkoleniowiec. "Pasy" mogą przynajmniej do niedzieli pozostać na fotelu lidera. - Graliśmy na bardzo gorącym terenie, bo Arka u siebie jest naprawdę groźnym zespołem. Takie mecze jednak trzeba wygrywać. Mieliśmy pewien problem z jego zamknięciem - po jednej lub drugiej kontrze mogliśmy szybciej ustalić wynik meczu. Arka grała od nas trochę szybciej. Nie ma co jednak zbyt wiele mówić po pierwszych meczach - opowiada.
Na pewno więcej można wymagać od zawodników, którzy w założeniu mają być wzmocnieniem. Nieco rozczarował zwłaszcza Florian Loshaj, który zdaniem trenera może odczuwać jeszcze trudy ciężkich przygotowań. - Nie był tak wyróżniającym się zawodnikiem, jak podczas meczów kontrolnych. Dobrą zmianę dał mu Thiago. Zawodnicy dostaną teraz dwa dni wolnego. Mieliśmy ostatnio nieco zaburzony mikrocykl - ostatni sparing graliśmy w sobotę, wracaliśmy w niedzielę, nasi gracze spędzili ponad dwa tygodnie ze sobą i trenerami. Potrzebują odpoczynku - zakończył Probierz.
źródło: cracovia.pl / własne
-
Kwadrans futboluJak Barcelona nie może to Szczęsny pomoże! KWADRANS FUTBOLU #156
Rafał Makowski / 13 kwietnia 2025, 14:44
-
1 Liga PolskaKontrowersja w meczu Warta Poznań-Górnik Łęczna. Trener grzmi. "To jest nielogiczne i nieprawdziwe"
Karolina Kurek / 12 kwietnia 2025, 9:21
-
La LigaCarlo Ancelotti na wylocie z Realu Madryt? Zadecydować może Liga Mistrzów
Victoria Gierula / 11 kwietnia 2025, 16:10
-
AktualnościBetclic 1. Liga: Wisła wygrywa z Chrobrym. Rodado jokerem
Michał Szewczyk / 9 kwietnia 2025, 19:55
-
1 Liga PolskaNasza Dyskobolia: "Ile można na wyschniętym i nierównym boisku trenować?". Warta Poznań: "Limit jest przekraczany"
Karolina Kurek / 9 kwietnia 2025, 16:29
-
Kwadrans futboluLa liga parzy! REAL się KOMPROMITUJE a Barcelona naśladuje I KWADRANS FUTBOLU #155
Rafał Makowski / 6 kwietnia 2025, 13:57