Tomas Pekhart jest już w Warszawie. Dołączy do Legii

Tomas Pekhart

Zdjęcie: Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

W piątkowy wieczór Tomas Pekhart wylądował w stolicy. Czeski napastnik przejdzie testy medyczne, po których podpisze kontrakt z Legią Warszawa.

Pekhart to rosły, doświadczony napastnik. W przeszłości reprezentował barwy takich klubów jak m.in. Tottenham, Southampton, Slavia Praga, Nürnberg czy AEK Ateny. Ostatnio grał w hiszpańskim UD Las Palmas. W siedemnastu ligowych spotkaniach zdobył pięć bramek. Nie jest to imponujący dorobek, ale nie pasował do stylu gry zespołu po przyjściu nowego trenera. Dla Legii najważniejsze, że nie będzie musiała płacić kwoty odstępnego.

Od kilku tygodni Legia miała spory problem z uzupełnieniem kadry. Latem z zespołu odeszli Carlitos i Sandro Kulenović. Zimą z drużyną pożegnał się też Jarosław Niezgoda, który odszedł do amerykańskiego Portland Timbers. Stąd potrzeby był nowy napastnik. Spekulowano pierwotnie o transferze Denisa Alibeca lub Łukasza Świerczoka. Ostatecznie postawiono na 30-letniego Pekharta.

To trzeci zimowy transfer Legii Warszawa. Wcześniej stołeczny klub potwierdził zakup Mateusza Cholewiaka ze Śląska Wrocław i Piotra Pyrdola z ŁKS-u Łódź.

Źródło: Legia Warszawa/własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi