Boubakary Soumare

W meczu 24. kolejki Ligue, Angers SCO przegrało z LOSC Lille 0:2. Bramki dla gości zdobyli Victor Osimhen i Renato Sanches.

Goście pierwszą groźną akcję wyprowadzili w 14. minucie i już wyszli na prowadzenie. Jonathan Bamba zagrał dalekie podanie do Victora Osimhena, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i go przelobował. Gospodarze mogli doprowadzić do remisu za sprawą Angelo Fulginiego, ale ten uderzył minimalnie niecelnie. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Lille w drugiej połowie utrzymywało się przy piłce i stwarzało sobie groźne okazje, w 60. minucie prowadzenie mógł podwyższyć Renato Sanches, lecz strzelił tuż obok słupka. Portugalczyk zrehabilitował się kwadrans później, gdy przedostał się w pole karne, ograł dwóch obrońców i pewnym uderzeniem pokonał Ludovica Butelle. W doliczonym czasie gry jeszcze raz do siatki mógł trafić Osimhen, tym razem kopnął w trybuny i ostatecznie Angers SCO przegrało z LOSC Lille 0:2 i bez wątpienia jest to zasłużone zwycięstwo gości.