Probierz: Takie mecze jednak trzeba wygrywać

Michał Probierz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W inauguracyjnym spotkaniu 21. kolejki PKO Ekstraklasy, Cracovia zainkasowała komplet punktów w starciu z Arką Gdynia (1:0). – Początek rundy to zawsze trudne spotkania, po których nie do końca wiadomo, czego się spodziewać – powiedział Michał Probierz.

– Po obozie w Belek byliśmy jednak optymistycznie nastawieni. Pozyskaliśmy zawodników, którzy podnoszą poziom zespołu i nas wzmacniają. Nasza kadra jest szeroka i wyrównana – dodał szkoleniowiec. “Pasy” mogą przynajmniej do niedzieli pozostać na fotelu lidera. – Graliśmy na bardzo gorącym terenie, bo Arka u siebie jest naprawdę groźnym zespołem. Takie mecze jednak trzeba wygrywać. Mieliśmy pewien problem z jego zamknięciem – po jednej lub drugiej kontrze mogliśmy szybciej ustalić wynik meczu. Arka grała od nas trochę szybciej. Nie ma co jednak zbyt wiele mówić po pierwszych meczach – opowiada.

Na pewno więcej można wymagać od zawodników, którzy w założeniu mają być wzmocnieniem. Nieco rozczarował zwłaszcza Florian Loshaj, który zdaniem trenera może odczuwać jeszcze trudy ciężkich przygotowań. – Nie był tak wyróżniającym się zawodnikiem, jak podczas meczów kontrolnych. Dobrą zmianę dał mu Thiago. Zawodnicy dostaną teraz dwa dni wolnego. Mieliśmy ostatnio nieco zaburzony mikrocykl – ostatni sparing graliśmy w sobotę, wracaliśmy w niedzielę, nasi gracze spędzili ponad dwa tygodnie ze sobą i trenerami. Potrzebują odpoczynku – zakończył Probierz.

źródło: cracovia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi