Primera Division: Betis do bólu skuteczny. Ważne trzy punkty Verdiblancos

Niedzielne granie w Hiszpanii zamykało starcie Betisu Sevilla z Athleticiem Bilbao. W lepszej dyspozycji do tego spotkania przystępowali Baskowie, którzy w ostatnich dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach przegrali zaledwie raz, w tabeli ligowej plasują się na 7. pozycji i są tylko trzy punkty od czwartej lokaty. Gospodarze zaś ciągle czują oddech strefy spadkowej i nie mogą sobie pozwolić na gubienie kolejnych punktów.

Pierwsze minuty stały pod znakiem ostrej gry, po której pan Mateu Lahoz utemperował piłkarzy żółtymi kartkami.

W 18. minucie przyszła skuteczna akcja gospodarzy, po której objęli oni prowadzenie. W środku pola pojedynek główkowy wygrał jeden z piłkarzy Betisu, piłka trafiła do Castro, ten wymienił ją z Sanabrią, po czym pokonał bezradnego golkipera Basków. Niezrozumiałe było w tej sytuacji zachowanie obrońców gości, bowiem w momencie przejęcia piłki przez strzelca gola, przed polem karnym znalazło się trzech atakujących naprzeciw jednego obrońcy Bilbao, co musiało się zakończyć utratą bramki.

Po wyjściu na drugą część gry Baskowie mogli szybko doprowadzić do remisu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Benat, najwyżej do piłki wyskoczył Aduriz, tyle że jego strzał głową minął bramkę Adana.

W 63. minucie jeszcze raz szczęścia strzałem głową próbował zawsze groźny w tym aspekcie Aduriz, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Betisu.

Na dwie minuty przed końcem meczu Betis mógł podwyższyć prowadzenie. Przed szansą po dośrodkowaniu Joaquina stanął Donk, ale strzał Holendra głową minął bramkę Basków.

Podopieczni Victora Sancheza wycisnęli dzisiaj z meczu maksimum. Ich jedyny celny strzał w tym spotkaniu zakończył się bramką, która okazała się zwycięska. Verdiblancos zapisali na swoim koncie bardzo ważne trzy punkty, które pozwoliły odskoczyć od strefy spadkowej na bezpieczne 6 punktów. Goście z Kraju Basków zaprzeczyli temu, co robili przez ostatnie tygodnie i z pewnością nie będą zadowoleni po tym meczu.

Estadio Benito Villamarin, Sevilla, 11.12.2016r., godz. 20:45, sędzia: Mateu Lahoz

Betis – Athletic Bilbao 1:0 (1:0)

1:0 Castro 18′

Żółte kartki: Piccini, Castro, Cejudo (Betis) – Laporte, Raul Garcia (Athletic)

Betis: Adan – Piccini (63′ Cejudo), Pezzella (65′ Gonzalez), Mandi, Carlos, Durmisi – Joaquin, Donk, Ceballos – Castro (71′ Martin), Sanabria

Athletic: Arrizabalaga – Boveda, Alvarez, Laporte (46′ Lekue), Balenziaga – San Jose (46′ Vesga), Benat, Williams, Raul Garcia, Muniain -Aduriz (70′ Villalibre)