Primeira Liga: Paweł Kieszek nie zatrzymał Bragi

W poniedziałkowym meczu kończącym 21 kolejkę ligi portugalskiej Estoril z Pawłem Kieszkiem w składzie uległ na wyjeździe Bradze 2:0. Polak rozegrał pełne 90 minut.

Piłkarze gości nie byli faworytami tego spotkania, a bezbramkowy remis do przerwy bez wątpienia ich satysfakcjonował. Duża w tym zasługa polskiego golkeepera, który nie dał się zaskoczyć. Jednak piłkarze Bragi przycisnęli rywali w końcówce spotkania i w przeciągu dwóch minut Kieszek musiał skapitulować dwukrotnie. Najpierw w 81 minucie strzałem głową pokonał go Fonte, a dwie minuty później w sytuacji sam na sam lepszy od Polaka okazał się Hassan, który ustalił wynik spotkania.

Po tej porażce Estoril zajmuje 11 miejsce, zaś Braga umocniła się na 4 pozycji w ligowej tabeli.

Braga – Estoril 2:0 (0:0),  Estádio Municipal de Braga (Braga)

1:0 – Fonte 81′

2:0 – Hassan 83′

Sędzia: Godinho L. (Portugalia)