Piotr Nowak: Jesteśmy przygotowani na każdy wariant

Materiały Prasowe Lechia Gdańsk

Większy stres odczuwałem, przychodząc po raz pierwszy do szatni, bo miałem do czynienia z nowym zespołem i pewne rzeczy trzeba było sobie nakreślić. Poznaliśmy się jednak na tyle, że wiemy jakimi zasadami będziemy się kierować. Myślę, że wszystko sobie wytłumaczyliśmy przez ostatnie 4 tygodnie i nasza współpraca wygląda bardzo dobrze. – ocenił obecną sytuację Lechii Gdańsk jej nowy trener Piotr Nowak na konferencji prasowej.

“Cel jest jasny, wiemy o co będziemy grać w sobotę. Sparingi były po to, żeby poprawić pewne rzeczy. Chcemy odpowiednio wypełnić wszystkie zadania i przełożyć to na wyniki – rozpoczął trener Nowak. – Najważniejsze, że nie nabawiliśmy się żadnej kontuzji. Trzeba przyznać, że zespół wykonał fantastyczną pracę, co nie było łatwe. Ukłony należą się sztabowi medycznemu, który na bieżąco leczył naszych piłkarzy. Zawodnicy odpowiednio podeszli do zaaplikowanych obciążeń, wygląda to dobrze, ale prawdziwy egzamin będzie dopiero w sobotę” – stwierdził Nowak.

“Musimy być fair wobec piłkarzy, którzy byli na obozie i mocno przepracowali ten czas. Zobaczymy, jak będzie wyglądała sytuacja Flavio i Martina Kobylańskiego, gdyż potrzebujemy trochę czasu, aby wpoić im wiedzę i wytrenować elementy taktyczne. Na pewno znajdą się w kadrze zespołu, ale trzeba sprawdzić jak wyglądają piłkarsko, mamy jeszcze jednak parę dni, by pewne rzeczy przećwiczyć. Wiadomo, że Marco dochodzi do pewnej sprawności, ale mamy nadzieję, że w najbliższych dniach będzie do naszej dyspozycji. Szwy zostały mu już zdjęte, nie ma przeszkód, by zaczął robić pewne rzeczy. Był z nami na obozie, mocno trenował, uczestniczył także w odprawach, podczas których rozmawialiśmy o elementach taktycznych. Czekamy na zielone światło od sztabu medycznego”. – dodał trener Lechii.

Lechia rozpoczyna rundę wiosenną 13 lutego meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała na swoim stadionie.

źródło: Lechia.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.