Premier League: Vardy wraca do życia i daje zwycięstwo Leicester

Jedyny czwartkowy mecz Premier League dość szybko został rozstrzygnięty. Klubowi koledzy Kamila Grosickiego nie mieli szans w starciu z wracającym do formy Leicester. “Lisy” bez problemu wygrały starcie z West Bromem, strzelając trzy bramki, zachowując przy tym czyste konto.

Przez pierwszy kwadrans tego spotkania kibice angielskiej ekstraklasy mogli oglądać bardzo wyrównany pojedynek. Jednak w 23. minucie Leicester potrafiło wykorzystać brak skupienia defensywy rywali i otworzyć wynik. Castagne spokojnie przyjął długie podanie, po czym odegrał piłkę do Vardy’ego. Napastnik bez trudu pokonał bramkarza West Bromu, tym samym przełamując swoją złą formę w ostatnich meczach Premier League.

“Lisy” nie zamierzały spuszczać nogi z gazu. Futbolówka zatrzepotała w siatce gości już po sześciu minutach od pierwszego trafienia. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jonny Evans, który wykorzystał dośrodkowanie Tielemansa z rzutu rożnego. Od tego momentu gospodarze dominowali na murawie. Klubowi koledzy Kamila Grosickiego nie mogli znaleźć odpowiedzi na bardzo dobrą grę ekipy z King Power Stadium. Poskutkowało to jeszcze większymi problemami “The Baggies”, ponieważ przed zejściem piłkarzy na przerwę wynik wynosił już 3:0. Tym razem to Iheanacho, po asyście Vardy’ego, pokonał Johnstone’a. Angielski golkiper nie miał żadnych szans przy bardzo mocnym uderzeniu Nigeryjczyka.

Druga połowa nie przyniosła wielu zmian. To zawodnicy Brendana Rodgersa nadal decydowali o tym, co dzieje się na boisku. Goście próbowali zatrzymać rywali wieloma faulami, ale nie przyniosły one oczekiwanych efektów. Schmeichel nie musiał często interweniować, czy nawet bać się o możliwość utraty bramki, ponieważ piłkarze West Bromwich rzadko zapuszczali się pod pole karne Duńczyka. Jedyne szanse “The Baggies” pochodziły ze stałych fragmentów gry. Nie pomogły nawet zmiany personalne w ofensywie przeprowadzone przez Sama Allardyce’a. “Lisy” nie dały sobie odebrać, tak istotnych w ich sytuacji, trzech ligowych punktów