Premier League: Niespodzianka w Leicester – Lisy dzielą się punktami z Norwich

Bacelona

twitter.com/premierleague

Zaczęło się od “Pukki Party”, później przeszliśmy do “Jamie Vardy is having a party”, a skończyliśmy na nudnym 1:1 pomiędzy Leicester City i Norwich City.

Pierwsze minuty spotkania wicelidera Premier League z przedostatnią drużyną ligi obyły się bez fajerwerków. Obie strony oddały po dwóch strzałach, ale tylko zawodnicy Leicester zagrażali bramkarzowi przeciwników. Jednak obie próby Tim Krul obronił – pierwszą pewnie złapał, a drugą, w 17. minucie odbił. Piłka wówczas zaczęła się turlać w stronę prawego słupka, od którego się odbiła, ale Krul zdążył ją wyłapać przed próbą dobitki Jamiego Vardy’ego. Chwilę później kapitalną sytuację miał Teemu Pukki. Fin dostał podanie po ziemi z prawego skrzydła od Toma Trybulla, ale snajper Norwich nie sięgnął ostatecznie piłki i wpadł w słupek bramki gospodarzy.

Ku zaskoczeniu wszystkim na King’s Power Stadium to goście objęli prowadzenie. W 26. minucie Emiliano Buendia wypatrzył wybiegającego zza linii defensywy Leicester Pukkiego, Fin wbiegł w pole karne i pokonał bezradnego Kaspera Schmeichela. Jednak największa gwiazda ataku Norwich niedługo po tym dostała odpowiedź od swojego vis a vis z Leicester. W 38. minucie Vardy urwał się obrońcy gości przy rzucie rożnym i wykończył głową dośrodkowanie Jamesa Maddisona na krótszy słupek. Ostatecznie bramkę przyznano Timowi Krulowi, który po owej główce odbił nieco rękami piłkę w kierunku własnej bramki.

Druga połowa nie była tak ciekawa jak pierwsza. Leicester jak na rywala z serią zwycięstw i wicelidera tabeli dominowało słabiutkie Norwich, ale nie potrafili im zagrozić. Większość strzałów albo była niecelna albo wpadała wprost w ręce Krula.

14.12.2019, 17. kolejka Premier League, King’s Power Stadium (Leicester)

Leicester City – Norwich City 1:1 (1:1)

Krul 38′ (s.) – Pukki 26′

Leicester: Schmeichel – Pereira, Evans, Soyuncu, Chilwell – Ndidi – Praet (Barnes 46′), Tielemans – Maddison – Iheanacho (Gray 39′), Vardy.

Norwich: Krul – Aarons, Zimmermann, Godfrey, Byram – Tettey, Trybull (Stiepermann 86′) – Buendia (Vrancić 90+3′), McLean, Cantwell (Hernandez 85′) – Pukki.

Żółte kartki: Cantwell 33′, Trybull 52′, Buendia 60′, Tettey 78′, Krul 90+3′ (wszyscy Norwich)

Sędzia: Andrew Madley