La Liga: Strata punktów FC Barcelony

mundodeportivo.es

FC Barcelona niespodziewanie zremisowała na wyjeździe Realem Sociedad (2:2) w 17. kolejce La Liga. Gole dla “Katalończyków” zdobyli Antoine Griezmann i Luis Suarez. Już w najbliższą środę odbędzie się zaległe El Clasico (godz. 20:00).

Kibice z Katalonii z utęsknieniem wyczekują środkowego starcia z Realem Madryt, które pozwoli odskoczyć od rywali na kilku punktowy dystans. Jednak wcześniej zawodnicy Ernesto Valverde zmierzyli się z czwartą drużyną tego sezonu. Początek należał do gospodarzy, którzy dość szybko objęli prowadzenie, ale tuż przed przerwą podcinką wyrównał Antoine Griezmann. Na drugiego gola dla “Blaugrany czekaliśmy do 48. minuty, kiedy to Leo Messi wyłożył futbolówkę Luisowi Suarezowi, który spokojnym strzałem zapakował gola. Około kwadrans później Marc-Andre ter Stegen odbił przed siebie piłkę, a dopadł do niej Alexander Isak i skierował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości.