PKO Ekstraklasa: Jevtić fantastycznym golem ratuje remis Lechowi

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W drugim sobotnim spotkaniu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował na swoim boisku 1:1 (1:0) z Lechem Poznań. Gola dla gospodarzy w 26. minucie strzelił Mateusz Cholewiak. “Kolejorz” wyrównał na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, kiedy fantastyczną bramkę z rzutu wolnego strzelił Darko Jevtić. Mecz został rozegrany przy pustych trybunach.

14 grudnia 2019, 19. kolejka PKO Ekstraklasy, Wrocław (Stadion Miejski)

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 1:1 (1:0)

Mateusz Cholewiak 26 – Darko Jevtić 84

Śląsk: Matúš Putnocký – Kamil Dankowski, Israel Puerto, Wojciech Golla, Dino Štiglec – Róbert Pich (Jakub Łabojko 84′), Krzysztof Mączyński, Diego Živulić, Michał Chrapek (Damian Gąska 76′), Przemysław Płacheta (Piotr Samiec-Talar 88′) – Mateusz Cholewiak.

Lech: Mickey van der Hart – Ľubomír Šatka, Tomasz Dejewski, Thomas Rogne, Wołodymyr Kostewycz – Kamil Jóźwiak, Pedro Tiba (Jakub Moder 82′), Karlo Muhar (Paweł Tomczyk 72′), Darko Jevtić, João Amaral (Tymoteusz Puchacz 74′) – Christian Gytkjær.

Żółte kartki: Mączyński, Samiec-Talar – Pedro Tiba.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).