El.ME U-21: Polska wymęczyła zwycięstwo z Litwą

uefa.com

Reprezentacja Polski do lat 21. pokonała Litwę 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Dawid Kownacki.

Od początku meczu Polacy rzucili się do ataku, ale groźny strzał oddali dopiero w 18. minucie. Sebastian Szymański dośrodkował w pole karne, tam główkował Mateusz Wieteska, ale pewnie ten strzał obronił bramkarz Litwy. Blisko bramki było także, gdy Jakub Piotrowski posłał futbolówkę w szesnastkę, do Dawida Kownackiego, napastnik Sampdorii uderzył głową, lecz to uderzenie dobrze obronił Marius Adamonis. Wieteska miał drugą okazję do zdobycia bramki, tym razem piłka po jego strzale poleciała tuż obok bramki Adamonisa. Do przerwy Polska tylko remisowała z Litwą 0:0.

W drugiej połowie Polska, także miała przewagę, ale Litwa broniła się całą drużyną i biało-czerwonym było ciężko przebić się przez ten mur. Blisko gola był Karol Świderski, jednak minimalnie chybił. Bramkę także mógł zdobyć Kownacki, ale jego strzał był za słaby by pokonać Litewskiego bramkarza. W ostatnich dwudziestu minutach Litwa zaczęła tracić siły, co jeszcze bardziej zwiększyło przewagę biało-czerwonych. Najlepszą okazję Polacy w tym meczu mieli, gdy Wieteska dośrodkował w szesnastkę, a Świderski zmarnował świetną okazję. Podopieczni Czesława Michniewicza udało się w końcu wyjść na prowadzenie. Świderski posłał świetną piłkę do Kownackiego, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez problemu go pokonał. Pomocnik Jagiellonii grał bardzo dobre spotkanie i do asysty mógł dołożyć bramkę, ale trafił w słupek. Ostatecznie Polska pokonała Litwę 1:0.