Kolejny słaby mecz młodzieżowej reprezentacji Polski

PZPN

Oficjalna piłka, PZPN / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Prowadzona przez Czesława Michniewicza młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała 0:1 (0:1) w towarzyski meczu z Czarnogórą. Jedynego gola w Podgoricy strzelił w 2. minucie Balša Sekulić. W 68. minucie Karol Niemczyci obronił rzut karny.

Dotychczasowe, wydawało się udane eliminacje, nabrały trochę innego wymiaru. Po wygranych z Łotwą, Estonią i Serbią oraz remisie z Rosją podopieczni Czesława Michniewicza byli liderami swojej grupy z dość dobrą przewagą nad pozostałymi drużynami. Po wyjazdowym, przegranym 0:3 starciu z Bułgarią straciliśmy pozycję lidera na rzecz Rosji. Bardziej jednak niż strata punktów, martwi fatalna dyspozycja Polaków, którzy w Sofii stanowili tło dla rywali.

Nasi dzisiejsi rywale mają za sobą aż sześć spotkań w eliminacjach do mistrzostw Europy, które w 2021 roku odbędą się na Węgrzech i w Słowenii. Czarnogórcy zgromadzili ledwie cztery punkty i zajmują przedostatnie, piąte miejsce w tabeli grupy 6. Zaczęło się od czerwcowej porażki 1:2 z Kazachstanem. We wrześniu Czarnogóra wygrała 3:0 z Wyspami Owczymi i przegrała 0:2 z Hiszpanią. W październiku nie było lepiej – przyszły kolejne porażki, tym razem z Irlandią Północną i ponownie z Hiszpanią. W ostatni czwartek Czarnogóra na wyjeździe bezbramkowo zremisowała z Izraelem.

No cóż. Zaczęło się fatalnie, bo już w 2. minucie spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. Strzelcem gola był Balša Sekulić z FK Podgorica. Polacy mimo kilku okazji nie zdołali poważnie zagrozić bramce Filipa Đukicia. Czesław Michniewicz z pewnością nie mógł być zadowolony z postawy swojej drużyny. W drugiej połowie mogło być jeszcze gorzej, lecz w 68. minucie Karol Niemczycki obronił rzut karny wykonywany przez Sergeja Grubača. Po stronie Polaków brakowało okazji bramkowych. Dopiero w doliczonym czasie nasi reprezentanci oddali groźny strzał na bramkę rywali, ale Đukić wyszedł z tego obronną ręką.

18 listopada 2019, mecz towarzyski, Podgorica (DG Arena)

Czarnogóra – Polska 1:0 (1:0)

Balša Sekulić 2

Czarnogóra: Filip Đukić – Stefan Milić, Luka Malešević (Filip Šćekić 81′), Ognjen Stijepović, Nikola Krstović (Meris Skenderović 81′), Ilija Vukotić (Marko Miličković 46′), Vasilje Terzić (Novica Eraković 60′), Miloš Drinčić, Bojan Roganović (Ognjen Obradović 60′), Srđan Krstović, Balša Sekulić (Sergej Grubač 46′).

Polska: Marcin Bułka (Karol Niemczycki 46′) – Robert Gumny (Karol Fila 46′), Przemysław Wiśniewski, Sebastian Walukiewicz (Jan Sobociński 46′), Kamil Pestka – Marcin Listkowski (Piotr Pyrdoł 46′), Sylwester Lusiusz (Maciej Ambrosiewicz 46′), Bartosz Slisz (Jakub Moder 46′), Mateusz Bogusz (Sebastian Kowalczyk 46′), Przemysław Płacheta (Patryk Szysz 46′) – Patryk Klimala (Paweł Tomczyk 46′).

Żółte kartki: Sekulić – Klimala, Fila, Pyrdoł.

Sędzia: Milovan Milačić (Czarnogóra).