Warta Poznań wygrywa z mistrzem Rumunii w drugim sparingu. Dobry start “Zielonych”

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Warta Poznań pokonała Farul Constanta 3:0 w meczu towarzyskim, który odbył się na Stadionie Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim po bramkach Stefana Savicia, Kajetana Szmyta i golu samobójczym. Było to drugie spotkanie kontrolne podczas letniego przygotowania do sezonu 2022/23.

Warta Poznań swoją formę, do czwartego z rzędu startu w najwyższej klasie rozgrywkowej, szlifuje na podwórku krajowym. Piłkarze wrócili do pracy 20 czerwca. Dwa dni później rozegrali nieplanowany wcześniej mecz kontrolny przeciwko reprezentacji Polski do lat 19, w którym polegli 0:1 po bramce Igora Strzałki. Od 20 czerwca do 1 lipca „Zieloni” trenowali na boiskach w Poznaniu, a 2 lipca wyruszyli do Grodziska Wielkopolskiego na obóz przygotowawczy.

Tego samego dnia zmierzyli się z mistrzem Rumunii, Farulem Konstaca. Dla drużyny prowadzonej przez Gheorghe Hagiego, znakomitego przed laty piłkarza reprezentacji Rumunii i m.in. Realu Madryt i FC Barcelony było to drugie starcie dzisiejszego dnia. Na rano ponieśli dotkliwą porażkę z Banikiem Ostrava (Czechy) 0:5 w Opalenicy. Czeska ekipa wyraźnie była o kilka klas lepsza od swojego rywala z Rumunii. Trzy dni temu Farul również musiał uznać wyższość innej polskiej drużyny – Pogoni Szczecin (1:2).

“Zieloni” zagrają jeszcze pięć sparingów przed zmaganiami ligowymi – z Pogonią Szczecin, Cracovią, Chrobrym Głogów, Mladą Bolesław i Polonią Środą Wielkopolską. Zmagania w PKO BP Ekstraklasie zainauguruje starciem domowym z “Portowcami”. Odbędzie się ono 21 lipca o 18:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.